Home » Za jízdy

Sagan chce vyhrát etapu v ToC

Submitted by on Úterý, 18 Květen 2010No Comment
Sagan chce vyhrát etapu v ToC

V konkurenčním termínu italského Gira odstartovala americká Tour of California. Zámořský etapový závod přetáhl Giru některé hvězdy jako jsou bratři Schleckové, Fabian Cancellara, Tom Boonen nebo Lance Armstrong. Startuje zde však i slovenský supertalent Peter Sagan. Ten by v Kalifornii rád vyhrál jednu, dvě etapy. Závodu přizpůsobil i svou závěrečnou přípravu před odletem. „Je to pro nás důležitý závod. Chtěl bych se tam ukázat v dobrém světle, ale nevím, jak se mi povede,“ řekl dvacetiletý Slovák. V dnešní třetí etapě dojel čtvrtý a čtvrtý je i celkově.

Do Kalifornie Sagan odcestoval společně s kolegy Bellottim, Chicchim, Quinzatem a dalšími. Ve druhé etapě dojel druhý, ve třetí čtvrtý a stejná příčka mu patří i celkově. K tomu dres pro nejlepšího mladíka soutěže. Tým Liquigas mu v cestě za etapovým triumfem pomůže. „Věřím, že Peter může nejméně jednu etapu vyhrát. Má plnou týmovou podporu,“ řekl sportovní ředitel Liquigasu Mario Scirea.

Pro tým Liquigas-Doimo je zámořský etapák významný kvůli zájmům značky Cannondale, jednoho ze sponzorů týmu. Okolo Kalifornie navíc dosahuje podobného zájmu médií a fanoušků jako nejoblíbenější závody v Evropě. Etapy z USA lze proto sledovat i na Eurosportu.

Comments are closed.