Home » Technika & Recenze, Tip týdne

Kenda Karma 120TPI SWS Kevlar

Submitted by on Středa, 2 Červen 2010No Comment
Kenda Karma 120TPI SWS Kevlar

Jsou mezi MTB plášti legendy, které s menšími obměnami stále vládnou trhu a mají spoustu příznivců po celém světě. Jedním z takových plášťů je i model Karma amerického výrobce Kenda. Představujeme Vám jednu z nejnovějších variant tohoto nesmrtelného pláště s nízkým čtvercovým dezénem, který jej předurčuje pro rychlé terénní vyjížďky a závody: Karma 120 TPI SWS Kevlar. Špičkový tubeless-ready plášť s ochranou proti bočnímu poškození a – jak název napovídá – s kevlarovou patkou.

Karmy 120 TPI SWS Kevlar jsou pláště s jasným určením – rychlé cross-country a maratonské tratě. V šíři 2,0 palce disponují solidní hmotností 475 gramů, která jim společně s rychlou směsí udává výborné zrychlení. Díky nízkému vzorku se nezanáší ani v blátě, ale v těchto podmínkách už ale není plášť tak kovaný. Plášť exceluje především na suchém povrchu, a to i v techničtějších pasážích. Gumy jedou i na asfaltu a navzdory nízkému vzorku disponují překvapivou životností. Nemají směrový vzorek, jejich použití je univerzální pro přední i zadní kolo a nazutí i sundání pláštů jde lehce a většina uživatelů to pravděpodobně zvládne i bez montpák.

Pro závodníky se tedy jedná o jedny z nejlepších plášťů na trhu – jisté vedení v zatáčkách, hmotnost, akcelerace i použitá směs odpovídá závodnímu nasazení. Navíc se jedná o v poslední době moderní Tubeless-ready plášť – pro uživatele bezdušových kol tedy přinášejí výhodu hmotnostní úspory a ve spojení s tmelícím roztokem také ochranu proti defektům. V této oblasti poslouží také SWS zdokonalení proti bočnímu poškození pláště.

Kenda Karma 2,0 K-917 120TPI SWS Kevlar vyjde na 1290 Kč. Dovozcem je CYKLOŠVEC s.r.o.

Comments are closed.