Home » Aktuální téma, Foto, Týmy & závodníci, Závody

Sparťan František Honsa obhájil vítězství v novoročním závodě O velkou cenu Eko komíny s.r.o. v Rokycanech

Submitted by on Čtvrtek, 3 Leden 2019No Comment

Pro druhé vítězství v závodě z Rokycan na vrch Žďár si dojel novopečený sparťan 18letý František Honsa. František Honsa přestoupil k prvnímu lednu z týmu České spořitelny MTB do silničního kontinentálního týmu AC Sparta Praha. Na vrchol Žďáru jel vítěz ve dvojici s rekordmanem trati Janem Rajchartem, který také poprvé startoval v dresu Sparty. Traťový rekord na trase dlouhé 4400 m opět odolal a stále je držitelem Jan Rajchart. Vítěz ztratil 31 sekund na rekordní čas. Závod se rozhodl až 200 m před cílem, kdy František Honsa na horském kole získal náskok v technickém stoupání a odjel Janu Rajchartovi, který jel na cyklokrosovém kole. V kategorii běžců zvítězil Jan Šneberger Falcon Rokycany vylepšil loňský čas o 6 sekund na rovných 19:00 min. Na druhém místě doběhl Petr Minařík s 50 s ztrátou a třetí se ztrátou 1:10 min. doběhl teprve patnáctiletý Antonín Honsa Ski klub Šumava Vimperk(bratr vítěze v kategorii horských kol). Mezi ženami na kole zvítězila Janica Dubcová z Kraslic a v běhu byla nejrychlejší Lucie Šnebergerová TT Příbram. Závod byl vypsán i pro žákovskou kategorii do 15 let. Kategorii žáků vyhrál Matěj Barth následovaný mistryní Evropy Simonou Spěšnou oba MS Bike akademy a Vladimírem Krocem AC Sparta Praha.