Home » Týmy & závodníci

Nováček v ProTour: Team Sky

Submitted by on Neděle, 28 Březen 2010No Comment
Nováček v ProTour: Team Sky

Nováčkem mezi ProTour stájemi bude od roku 2010 britská formace Sky, která začátkem tohoto týdne v Londýně představila hvězdnou soupisku i své vybavení. Hlavní hvězdou formace je Bradley Wiggins, který skončil těsně pod pódiem v Champs Élysées. Na kolech týmu nebudou chybět komponenty Deda Elementi, jejichž dovozcem do ČR je CykloŠvec. Hlavním sponzorem stáje je letecká společnost BskyB, která tým podpoří financemi ve výši 30 milionů liber. Závodit pak šestadvacet jezdců týmu bude na kolech Dogma 60.1 od značky Pinarello

Přestože soupiska týmu je nabita velmi zostra, cílem týmu je mimo jiné práce s cyklistickými talenty. Šéf týmu Brailsford by rád vychoval pro Velkou Británii historicky prvního cyklistu, který by vyhrál Tour de France, a to do pěti let. S trochou štěstí ale tým nebude na podobný úspěch dlouho čekat – nejvíce se totiž věří Bradleymu Wigginsovi, který má za sebou tři účasti na Tour de France a čtyřikrát jel Giro d´Italia. Svým letošní čtvrtým místem na Tour pak potvrdil, že definitivně úspěšně dokončil svůj přerod z dráhového cyklisty a časovkářského specialisty na závodníka, který může usilovat o vítězství v nejtěžších etapových závodech světa. Team Sky je angažováním devětadvacetiletého Brita o hodně blíže zisku divoké karty umožňující jí start na Tour 2010.

Soupiska týmu je postavena především na britských závodnících, mezi nimiž je nejvýraznější postavou Bradley Wiggins – syn bývalého cyklistického profesionála, trojnásobný olympijský šampion na dráze, čtvrtý muž Tour de France 2009 a úřadující mistr Velké Británie v silniční časovce jednotlivců. Tento přestup byl ze všech jezdců asi nejpřekvapivější, protože Wiggins měl ještě rok závodit v týmu Garmin-Transitions. Před ním již stáje Sky do svých řad zlákala například Španěla Juana Antonia Flechu, Francouze Sylvaina Calzatiho, Nory Kurt-Asle Arvesena a Edvalda Boassona Hagena a také Švéda Thomase Lövkvista.

Nejnovější posilou se pak stal Ben Swift, který na poslední chvíli přestoupil z Kaťuše, a z dalších Britů v týmu bude závodit například Geraint Thomas, Ian Stannard, Russell Downing, Peter Kennaugh, Chris Froome a Steve Cummings.

Závodit pak šestadvacet jezdců týmu bude na kolech Dogma 60.1 od značky Pinarello, která budou mimo jiné osazena představci a řidítky Deda Elementi.

Více o týmu Sky: www.teamsky.com
Více o Deda Elementi: www.cyklosvec.cz/dedaelementi

Comments are closed.