Home » Aktuální téma, MTB, Trénink, Závody

Posunutá příprava Remerx-Merida Teamu aneb Makarská se znovu osvědčila

Submitted by on Pátek, 12 Duben 2013No Comment
Posunutá příprava Remerx-Merida Teamu aneb Makarská se znovu osvědčila
Na startu v rakouském Langenlois (24. března) se letos závodníci Remerx – Merida Teamu Kolín objevili při cestě na jih, do tepla. V minulých letech to bylo obráceně a tradičním středoevropským otvírákem pro ně soustředění v Chorvatsku končilo. „První důležité závody začínají tentokrát později a tomu je přizpůsobená i příprava, zejména A týmu, kterou jsme posunuli až do začátku dubna,“ vysvětluje Jan Slavíček, trenér a manažer. Filip Eberl, Vendula Kuntová a nadějný třiadvacítkář Tomáš Bohata se na Makarské riviéře setkali s Tomášem Paprstkou a Elenou Vaníčkovou, kteří přijeli o týden dříve a společně absolvovali nejdůležitější část přípravy. Na silničních i horských kolech.
„Tradičně jezdíme do městečka Igrane a na to, jak se počasí vyvíjí v celé Evropě, jsme to vystihli velmi dobře. Všichni zvládli odtrénovat, co měli, takže jsem spokojený. Jezdíme na tohle místo už více jak deset let, dobře ho známe a plně se nám osvědčuje. Poskytuje nám vše, co pro dobrou přípravu na sezónu potřebujeme. Máme tam testovací okruhy pro horská kola i tratě pro kola silniční, jsme tak schopni meziročně srovnávat výkonnost. Časovka na Kozicu i ostatní kopce nám umožňují dobře se připravit na náročnou sezónu. Pro nás je Makarská nejvíc a příští jaro tímhle směrem zase zamíříme,“ říká Jan Slavíček. Navíc tým se do Chorvatska vrací ještě tento týden, v Pule na Istrii se bude účastnit závodů kategorie C1.
Na domácí půdě se kompletní Remerx-Merida Team Kolín představí 28. dubna při českém poháru horských kol v Teplicích. Ještě předtím se všichni vyjma Filipa Eberla setkají také na silničním českém poháru v Kyjově.

Na startu v rakouském Langenlois (24. března) se letos závodníci Remerx – Merida Teamu Kolín objevili při cestě na jih, do tepla. V minulých letech to bylo obráceně a tradičním středoevropským otvírákem pro ně soustředění v Chorvatsku končilo. „První důležité závody začínají tentokrát později a tomu je přizpůsobená i příprava, zejména A týmu, kterou jsme posunuli až do začátku dubna,“ vysvětluje Jan Slavíček, trenér a manažer. Filip Eberl, Vendula Kuntová a nadějný třiadvacítkář Tomáš Bohata se na Makarské riviéře setkali s Tomášem Paprstkou a Elenou Vaníčkovou, kteří přijeli o týden dříve a společně absolvovali nejdůležitější část přípravy. Na silničních i horských kolech.„Tradičně jezdíme do městečka Igrane a na to, jak se počasí vyvíjí v celé Evropě, jsme to vystihli velmi dobře. Všichni zvládli odtrénovat, co měli, takže jsem spokojený. Jezdíme na tohle místo už více jak deset let, dobře ho známe a plně se nám osvědčuje. Poskytuje nám vše, co pro dobrou přípravu na sezónu potřebujeme. Máme tam testovací okruhy pro horská kola i tratě pro kola silniční, jsme tak schopni meziročně srovnávat výkonnost. Časovka na Kozicu i ostatní kopce nám umožňují dobře se připravit na náročnou sezónu. Pro nás je Makarská nejvíc a příští jaro tímhle směrem zase zamíříme,“ říká Jan Slavíček. Navíc tým se do Chorvatska vrací ještě tento týden, v Pule na Istrii se bude účastnit závodů kategorie C1.Na domácí půdě se kompletní Remerx-Merida Team Kolín představí 28. dubna při českém poháru horských kol v Teplicích. Ještě předtím se všichni vyjma Filipa Eberla setkají také na silničním českém poháru v Kyjově.

Aleš Vaníček

Comments are closed.