Home » Aktuální téma, Foto, Týmy & závodníci, Závody

Expres CZ – Tufo Team Kolín 3x zlatí v Kutné Hoře

Submitted by on Středa, 5 Duben 2023No Comment
Expres CZ – Tufo Team Kolín 3x zlatí v Kutné Hoře

Aprílový termín 1. dubna vybrali organizátoři seriálu Českého poháru MTB XCO pro první závod ročníku 2023. Místem konání se stala Kutná Hora a ukázalo se, že volba právě této trati a tohoto pořadatele nebyla tou nejšťasnější… Organizačně velmi nepovedený závod zkomplikovalo počasí, které si přídomek aprílové opravdu zasloužilo. Nejprve vydatný déšť a později sluníčko udělalo z trati jen velmi obtížně průchodné bahniště, které zapříčinilo to, že s cyklistikou měl kutnohorský závod jen pramálo společného. Podmínky však byly pro všechny stejné a my můžeme se vší hrdostí říci, že nejlépe se s nimi vyrovnal právě náš tým. A jestli říkáme tým, tak tentokrát to platí dvojnásob. K úspěchu našich barev přispěla nejen připravenost našich závodníků, ale také práce celého realizačního týmu a především pak našich mechaniků. Dík tedy patří rozhodně všem!

Hned dopoledne v závodě juniorů nám obrovskou radost udělal František Hojka, který ukázal, že na bláto je z cyklokrosu zvyklý a skvělým výkonem si dojel pro vítězství v této kategorii. Do desítky se prosadil i Václav Naxera, který dokončil na šestém místě.

Po juniorech přišli na řadu dívčí kategorie. A my jsme se mohli radovat hned dvakrát, když v kategorii elitních žen dojela na druhém místě Tereza Tvarůžková a v kadetkách na třetím Eva Drhová. Umístění v top ten přidala ještě desátá juniorka Hana Jurová.

Vyvrcholením sobotního programu tradičně závod mužů elite. A tam tím nejlepším způsobem oslavil návrat po nemoci na závodní tratě Matej Ulík. Ten fantastickým výkonem zvítězil v elitní kategorii a připsal si své historicky první vítězství v závodě Českého poháru. Tento fakt ještě vyšperkoval druhým místem kategorii do 23 let Patrik Černý.

Jak už se stalo tradicí pohárový program je i letos dvoudenní. V neděli nastoupili na start závodníci žákovských a minime kategorií. I tam byly naše dresy hodně vidět. Vítězství si v kategiorii chlapců 5-6 let připsal David Kovář a v mladších žákyních Nela Drábková.

Leave your response!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also subscribe to these comments via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.