Home » Aktuální téma, MTB, Závody

5.závod Galaxy série Pálavský krpál vyhrál Milan Bachman

Submitted by on Čtvrtek, 9 Srpen 2012No Comment

Rekordních 580 cyklistů včetně nejmenších dětí se postavilo na start letošního 5. ročníku Pálavského krpálu. Cyklistický závod přes nejkrásnější kouty jižní Moravy odstartoval v sobotu 4. 8. 2012 přímo v historickém centru na náměstí v Mikulově. Absolutním vítězem dlouhé tratě na 62 km se stal dvaatřicetiletý biker Milan Bachman.

„Letošní ročník byl výjimečný především rekordní účastí, přihlásilo se nám o stovku více závodníků než loni, větší zájem byl také ze strany rakouských cyklistů. Už podruhé jsme startovali přímo v historickém centru Mikulova, což je atraktivní prostředí nejen pro cyklisty, ale také pro přihlížející diváky, kterých letos díky pěknému počasí přišly desítky“ zhodnotil pořadatel závodu Zdeněk Janeček.

Pro závodníky byly připraveny dvě trasy o délce 36 km a 62 km. Cyklisté vyrazili z Mikulova vinicemi a polními cestami, po stopách dávného šlechtického rodu Lichtenštějnů, až do rakouských příhraničních vesniček. Součástí byl také vložený závod pro děti v areálu letního amfiteátru.

Autorem trasy Pálavského krpálu byl i v letošním roce Milan Bachman z brněnského týmu CBase, který se s časem 2:01 stal také absolutním vítězem na dlouhé trati.

Mezi ženami byla nejrychlejší Michaela Procházková z pražské stáje Cyklotrenink.com. Vítězem krátkého okruhu na 36 km se stal brněnský závodník Václav Strnad z týmu Inkospor.

Pálavský krpál je pátým dílem seriálu cyklomaratonů pro rekreační i výkonnostní cyklisty Galaxy série 2012. Více informací najdete na www.pavlof.czwww.galaxy-serie.cz

Nad akcí převzal záštitu starosta města Mikulov Rostislav Koštial.