Home » Aktuální téma, Silniční cyklistika, Týmy & závodníci, Závody

Vítězem Lidic 2011 Polák Marczynski

Submitted by on Pondělí, 13 Červen 2011No Comment
Královská etapa Lidice 2011 „Okolo Křivoklátu“ byla v závěrečné části – posledních 50-ti kilometrech – po taktovkou příbramského cyklisty Jana Wolfa, který byl nakonec dostižen zásluhou polského týmu CCC necelé 2 kilometry před cílem.

„Kdo neriskuje, nepije šampaňské“ – tímto pravdivým heslem se včera řídil příbramský cyklista Honza Wolf, který společně s dalším českým cyklistou Vejmelkou zaútočil po polovině závodu. Brzy však poznal, že jeho spolujezdec z úniku, v Belgii žijící Vejmelka, ho pouze zdržuje a tak se pustil do sólové jízdy. Ostatně něco takového si příbramský kapitán vyzkoušel už před 14 dny při rakouském pohárovém závodě Wien-Lassnitzhöhe. Tam ho sjeli především Rakušané ještě před vjezdem do samotného finále, nyní tedy Poláci z profesionální stáje CCC necelé dva kilometry před cílem: „Minule v Rakousku jsem to zkusil, a nevyšlo to vůbec. Dnes mně chybělo trochu štěstí a mohlo se to podařit. Ale byl to skvělý trénink na M ČR v časovce jednotlivců, na kterou si hodně věřím“, řekl po dojetí do cíle unavený teplický student „Wolfík“, který za Příbram jezdí už svou čtvrtou sezónu a ta letošní je pro něho teprve ta pravá!!!

Královskou etapu nakonec vyhrál „žluťák“ Tomasz Marczynski z CCC Polsat Polkowice před Milanem Kadlecem z Dukly Praha a takové bylo i celkové pořadí ve 46. ročníku mezinárodního etapového závodu Lidice 2011. Z příbramských cyklistů si vedl nejlépe Marek Zaoral, celkově na výborném 12. místě  a třetí v hodnocení Espoirs, tedy v soutěži cyklistů do 23 let. Wolf obsadil místo nakonec místo 20., v soutěži Espoirs skončil 6. a ve vrchařské soutěži celkově 5.

Jen pro dokumentaci o kvalitě startovního pole, loňský suverenní vítěz a „Král Křivoklátu“ Robert Müller z Berlína obsadil včera 13. místo a celkově skončil 24. Zhruba 15ti-minutový sestřih ze 46. ročníku „MEZ Lidice“ uvede kanál ČT4 Sport ve svém pravidelném magazínu Spurt.

Výsledky – 4. etapa: Křivoklátská (132 km): 1. Marczynski (Pol.) 3:26:25, 2. Kadlec (Dukla Praha) +3, 3. Kášek (Cyklo team Tábor) +5, 4. Sanden (Niz.) +6, 5. Boroš (Cyklo team Tábor) +8, 6. Kesl (Team Fanflash-Nutrixxion) +10.

Konečné pořadí: 1. Marczynski 9:50:23, 2. Kadlec 1:10, 3. Hochmann (Dukla Praha) +1:48, 4. Honkisz +3:06, 5. Janiszewski (oba Pol.) +3:13, 6. M. Hačecký (Dukla Praha) +6:16, 7. Smolen (Pol.) +6:41, 8. Bláha (Dukla Praha) +6:45, 9. Boroš +6:48, 10. Kesl +7:06.

Družstva: 1. Polsko 29:35:37, 2. Dukla Praha +4:24, 3. Bianchi Berlín +17:50, 4. Cyklo Team Tábor +18:56.

Vrchařská soutěž: 1. Marczynski 18, 2. O. Bambula (Cyklo Team Tábor) 10, 3. Janiszewski 10.

Soutěž jezdců do 23 let: 1. Boroš 9:57:11, 2. Sanden +34, 3. Zaoral (CK Windoor´s Příbram) +56.