Home » Pozvánky k závodění, Silniční cyklistika

Cyklistická Haná Tour startuje příští pátek

Submitted by on Středa, 26 Květen 2010No Comment
Cyklistická Haná Tour startuje příští pátek

Cyklistický etapový závod Haná Tour, který patří k největším cyklistickým podnikům v České republice, se pojede na Hané a Drahanské vrchovině od pátku 4. června do neděle 6. června. Na programu je kritérium v ulicích Vyškova, časovka jednotlivců i závod s hromadným startem. Pořadatelé navíc hlásí špičkovou konkurenci – úřadujícího mistra republiky Martina Mareše, bronzového medailistu z nedávného dráhového MS Milana Kadlece nebo dráhové mistry světa Aloise Kaňkovského a Ladu Kozlíkovou.

Příliš se neví, že ve Vyškově byl v listopadu 1883 založen „První český klub velocipedistů na Moravě“. A tak, poněkud symbolicky, pokračují v započatém díle svých předchůdců i cyklisté současní. Vyškov, Haná a Drahanská vrchovina tak příští víkend ožijí ve jménu cyklistiky – pojede se zde totiž mezinárodní cyklistický etapový závod Haná Tour.

Závodit se bude ve všech kategoriích, od mládeže až po ženy a muže kategorie Elite. Na soupisce závodu nalezneme reprezentanty Slovenska, Rakouska, Polska, Litvy, Běloruska a Španělska. A také nejlepší české závodníky a závodnice.

Mezi muži nejvíce pozornosti určitě přitáhne dres v barvách české trikolóry, v němž pojede úřadující mistr republiky Martin Mareš z nejlepšího českého celku PSK Whirlpool-Author. Ukázat se však jistě budou chtít i reprezentanti v dráhových disciplínách a medailisté z mistrovství světa Alois Kaňkovský nebo Milan Kadlec, kteří závodí v barvách pražské Dukly.

Ženská kategorie nenabídne o nic méně zajímavou podívanou, neboť na Haná Tour budou na pár výjimek startovat nejlepší české cyklistky. Největší hvězdou je zcela jistě vícenásobná mistryně Evropy a mistryně světa z roku 2002 Lada Kozlíková. Rodačka z Vyškova bude na domácí půdě usilovat o vylepšení druhého místa z loňského roku. Vloni ji o titul připravila týmová kolegyně z pražské Dukly Jarmila Machačová, která však letos bude na Hané chybět kvůli účasti na jiných závodech v zahraničí. Chybět bude i vítězka juniorské kategorie a třetí žena celkového pořadí závodu z loňského roku Gabriela Slámová, která ve Francii plní závodní požadavky svého týmu Vienne-Futuroscope. V dresu pražské Sparty se však ve Vyškově představí také akademická mistryně republiky v časovce Katarína Hranaiová a další přední české závodnice.

Haná Tour startuje v pátek 4. června v 15 hodin na Masarykově náměstí ve Vyškově, kde je na programu divácky velmi atraktivní kriterium ulicemi města. V sobotu 5.června ve 13 hodin pak závod pokračuje časovkou jednotlivců na trati Bousín – Protivanov a zpět a vyvrcholí v neděli královskou etapou přes Drahanskou vrchovinu se startem a cílem v Bousíně.

Comments are closed.