Home » Aktuální téma, Foto, Silniční cyklistika, Týmy & závodníci, Závody

KC Slavia Praha rozjíždíme kola Aprílová časovka Měchenice – Praha

Submitted by on Pondělí, 11 Březen 2024107 Comments
KC Slavia Praha rozjíždíme kola Aprílová časovka Měchenice – Praha

Sezóna 2024 je na svém startu, i když už každý náš závodník má nějaký ten pár tisíc km v nohách. Někteří dokonce zahájili sezónu hned 1.1.2024 závodem na Cukrák, první opravdové závody nás čekají v dubnu. 1.4. pořádáme Aprílovou časovku z Měchenic na Zbraslav a zpět. Propozice naleznete na našich stránkách www.kcslaviapraha.cz v dubnu nás též čeká otevřené mistrovství Rakouska v časovce a závod světové série UCI Grand Fondo v Morbisch. Nové akvizice týmu Martin Vojáček a Filip Kučera se pak uprostřed léta v našich sešívaných barvách postaví na start etapového závodu Trans Alp. Jak se sezóna bude ubírat dál, uvidíte z našich pravidelných měsíčních přehledů. Děkujeme našim sponzorům a příznivcům, že ve 132 sezóně, budou naše dresy k vidění na domácích i zahraničních závodech. Držte nám palce! Za KC Slavia Praha z. s.: Karel Kopr – předseda klubu.

01.04.2024 

Aprílová časovka Měche­nice – Praha – Měchenice

Jede se na apríla a na velikonoční pondělí. Jedná se o měřený trénink se startovním číslem. Nejde tedy o oficiální závod, přesto je pro závodníky připravena zajímavá trať s místy spojenými s českou historií. Část této trati je shodná s časovkou, kterou jeli amatéři při MS v Praze v roce 1981. Tehdy se startovalo v Praze na Smíchově a obrátka byla ve Štěchovicích. My jsme si vybrali jen 20% původní trati z Měchenic na Zbraslav a zpět. Kousek od obrátky kruhový objezd na Zbraslavi se v zámecké kapli nachází hrobka posledních přemyslovců a jsou zde uloženy ostatky Václava II. nebo Elišky Přemyslovny. Ale dejte si pozor, abyste se vrátili na stejnou silnici z které jste na kruhový objezd přijeli a cestu k zámku si nechte až po závodě.

Informace k trati:

Délka: 20 km, profil rovina.
Start: Silnice č. 102 – u dopravní značky kemp v obci Měchenice. Startovní i cílová čára, se nachází na stejném místě.
Trať: Po silnici 102 až do Prahy část Zbraslav, obrátka po 10 km na kruhovém objezdu a stejnou cestou zpět.
Nebezpečná místa: Prakticky žádná, ale pozor na hustý provoz a padající kamení. Závod se jede bez jakéhokoli omezení dopravy. Všichni účastníci jsou povinní dodržovat silniční zákon a startují na vlastní nebezpečí.

Podmínka startu: Prohlášení – které stvrzuji přijetím startovního čísla.
Prohlašuji, že je mi znám můj zdravotní stav a fyzická kondice, které odpovídají náročnosti akce a jsem schopen akci bez újmy na svém zdraví, či na zdraví ostatních osob, závod absolvovat. Budu dodržovat aktuálně platné zákony a nařízení. Jsem si vědom, že se závod jede za plného silničního provozu a na vlastní nebezpečí. Potvrzuji, že mé kolo je zkontrolováno mechanikem a je v dobrém technickém stavu. Zároveň prohlašuji, že přebírám veškerou zodpovědnost za zranění své, za zranění ostatních osob, za zcizení a ztráty, které se mohou přihodit během závodu.

Prezentace: V místě startu a cíle od 10:00 do 10:50, Startovné dobrovolné, Start prvního závodníka v 11:00. Minutový interval startu. Startovní čísla se vrací a je vybírána záloha 100 Kč na 1 ks.

Vyhlášení výsledků: První tři závodníci absolutního pořadí bezprostředně po dojetí posledního závodníka.

Ceny: Na místě – drobné ceny věnované fa.Esatrade s.r.o. (Isostar).

 

107 Comments »

Leave your response!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also subscribe to these comments via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.