Home » Pozvánky k závodění

Nová česko-slovenská série závodů

Submitted by on Pátek, 14 Květen 2010No Comment
Nová česko-slovenská série závodů

Česko a Slovensko k sobě mají i po rozdělení velmi blízko. A protože „kilometrov na biku, slivovice a krásných žien bol vždy akútny nedostatok,“ vznikl nový česko-slovenský seriál závodů: Valašsko-povážská MTB séria.

Česko a Slovensko našly svou superstar, teď budou hledat své talenty a málem zanikla méně známá skutečnost, že obě země mají i nový společný seriál závodů horských kol. A přitom startuje už na konci května ve Velkých Karlovicích!

Na konci loňské sezóny se sešli slovenští a čeští pořadatelé z oblasti povodí Váhu a Valašska k rokování o budoucnosti svých závodů. Jeho výsledkem je spojení sil a vznik atraktivního seriálu závodů, který propojí nejen oba regiony, ale i obě země.

„Je několik důvodů, proč vznikla Valašsko-povážská MTB série,“ vysvětluje za české pořadatele Marian Anděl. „Jsme národy, které k sobě mají velmi blízko. Přestože jsou obě země samostatné, kolo nás baví všechny, sportovní zážitky v krásné přírodě bikery spojují a nějaké hranice nám nevadí,“ definoval hlavní myšlenku série.

Všechny závody nového seriálu najdete skoro „na pětníku“. Postupně se tak šestice závodů bude konat ve Velkých Karlovicích, Stráňavách u Žiliny, Rožnově pod Radhoštěm, Súľově, Udiči-Prosném a na závěr ve Vsetíně, kde proběhne i závěrečné vyhlášení seriálu. Do celkových výsledků série se započítávají výsledky půlmaratonských tratí (přestože některé ze závodů nabízejí i trasy delší). Průběžné výsledky budou pořadatelé zveřejňovat na stránkách www.valasskopovazska.eu, a to vždy v následujícím týdnu po konání jednotlivých závodů. Počítají se čtyři výsledky a závodníci, kteří dokončí alespoň čtyři ze šesti závodů, budou zařazeni do závěrečné tomboly o hodnotné ceny.

„Věříme, že závodníci z širokého okolí vznik podobného seriálu uvítají a že ocení možnost absolvovat celou sérii a usilovat v ní o kvalitní umístění,“ řekl za slovenské pořadatele Luboš Dupkala.

Zajímavé je určitě také to, že účastníky premiérového ročníku chtějí pořadatelé odměnit zvýhodněným startovným v dalším ročníku. Vyrazit za závody, které zvlášť bikeři z Moravy mají doslova za humny, se tedy vyplatí.

29. května Karlovský Pepi Maratón (Velké Karlovice, ČR)
5. června Lapierre Fatranský MTB Maratón (Stráňavy pri Žiline, SR)
12. června Galaxy Petyša Tour (Rožnov pod Radhoštem, ČR)
19. června Author Bike Maratón Suľovske Skaly (Suľov, SR)
3. července Finančné centrum MTB Maratón (Udiča, SR)
4. září Valašská padesátka (Vsetín, ČR)

Další informace: www.valasskopovazska.eu

Comments are closed.