Home » Foto, Týmy & závodníci, Za jízdy, Závody

Víkendový ČP v Židovicích pro muže i mládež a časovka dvojic ve Francii

Submitted by on Středa, 26 Září 2018No Comment

Závěrečný závod Českého poháru na silnici KALAS CUP 2018 ovládli polští závodníci. Z vítězství se po více než sto padesáti kilometrech radoval Sylwester Janiszewski před svým týmovým kolegou Maciejem Paterskim (oba Wibatech Merx 7r Team). Na třetím místě dojel se ztrátou dvaceti jedna sekund Matěj Zahálka (Elkov Author), který tím potvrdil své vítězství v celkovém hodnocení poháru. Závodníci z polského celku Wibatech Merx byli aktivní od samotného začátku. Už v prvním kole se snažili spolu se závodníky Elkovu Author rozjet tempo a ztenčit početný peloton. Ve třetím kole pak nastoupil Wojciech Pszczolarski (Pardus Tufo Prostějov) a dvě kola se držel osamoceně na čele před pelotonem. Závodníci už pak ale na nic nečekali a následovali další nástupy z hlavní skupiny. Na čele se postupně vytvořila skupina přibližně dvaceti závodníků, ze které se nakonec vyčlenilo deset nejsilnějších s převahou jezdců Wibatechu. Kromě třech polských závodníků v ní nechyběl ani Matěj Zahálka (Elkov Author), Petr Fiala (AC Sparta Praha), Dominik Neuman (Topforex-Lapierre), Wojciech Pszczolarski (Pardus Tufo Prostějov), Petr Hampl (TJ Favorit Brno), Jan Kraus (Team Dukla Praha) a Martin Boubal (CK Příbram-Fany Gastro). Tři kola před cílem se vedoucí skupina po několika nástupech nadělila. Martin Boubal, kterého celý týden trápilo nachlazení, doslova dobojoval sám se sebou v chaldném a deštivém počasí na 10.místě. Poté, co se na čele ustálila skupinka deseti závodníků, se tempo pelotonu zklidnilo a do cíle nakonec přijela hlavní skupina s téměř patnácti minutovou ztrátou. Spurt pelotonu vyhrál opět polský závodník Norbert Banaszek (Wibatech Merx 7r Team), který se stal zároveň vítězem kategorie do 23 let. Druhý v této kategorii skončil Tomáš Bárta (Pardus Tufo Prostějov) a třetí Jan Rajchart (Elkov Author). Výborně se ve spurtu prosadil i příbramský Vojtěch Modlitba, který obsadil 5.místo mezi jezdci do 23 let. Z našich závodníků dále bodovali 23. Róbert Malik a 30. Martin Hebík. Tým CK Příbram Fany Gastro tímto závodem potvrdil 2.místo v celkovém pořadí týmů za celkem Elkov Author. Na stupních vítězů je doplnil třetí tým Sparta Praha. Den před elitním závodem si své finále odbyly také mládežnické kategorie a ženy. Z našich závodníků se mezi kadety umístil na 2.místě Josef Čekal, 16. Jan Vondráček, 26. Josef Otta a 27. David Kopelent. Mezi juniory dojel na 12.místě Jakub Bouček. Zatímco většina týmu bojovala o umístění na České poháru, dvojice Jiří Kala a Jan Pleva se porvali o UCI body na prestižní časovce dvojic Duo Normand UCI 1.1 ve francouzském Marigny. Na startu nechyběly přední světové týmy jako Groupama FDJ s dvojicí Jeremy Roy a Bruno Armirail nebo tým Fortuneo Samsic a dvojice Delaplace-Périchon. Naši závodníci zde obsadili 11.místo a přidali tak dalších 15 UCI bodů do světového rankingu.