Home » Týmy & závodníci

Galaxy Team Hranice: představení

Submitted by on Neděle, 28 Únor 2010No Comment
Galaxy Team Hranice: představení

Pět let uplynulo od založení občanského sdružení HB MTB Team, jež je zastřešující organizací oddílu se specializací na maratóny horských kol. Vznik týmu iniciovala absence podobného uskupení v regionu a zájem podpořit mladé závodníky z řad studentů v jejich sportovním snažení. Za oněch pět let se ale cyklisté hranického týmu dokázali vypracovat z ryzích hobby jezdců v závodníky s četnými úspěchy v regionu i v zahraničí. Svědčí o tom nejen vítězství jednoho ze závodníků týmu mezi amatéry na loňském MČR …

V sezóně 2010 budeme tento tým vídat na závodech v ČR i v zahraničí pod názvem Galaxy Team Hranice. Tak jako v předchozích letech se bude oddíl soustředit na celoroční seriály závodů v ČR (iVelo Série, Český pohár, Galaxy Série, silniční Slezský pohár) i v zahraničí (Inter-Mountain-Series, MarathonMan-Europe). V ČR již s menšími či většími úspěchy „Hraničtí bikeři“ absolvovali prakticky všechny velké a po sportovní stránce ceněné maratóny a další laťkou v jejich sportovním růstu jsou tedy závody zahraniční. Zvlášť po loňských úspěších v zahraničních závodech je plánován návrat na některé prestižní závody mimo ČR (Salzkammergut Trophy v Rakousku, Südtirol Dolomiti Superbike v Itálii, Duna Marathon v Maďarsku a další).

Závodníky oddílu jsou pro rok 2010 jsou Tomáš Gladiš, Miroslav Grammer, Bronislav Ivan, Jiří Novotný, Dušan Pargač a Vít Pavlík.

Galaxy Team Hranice v sezóně 2010 jezdí na kolech značky Galaxy (www.galaxy-bike.cz), která se stala titulárním sponzorem týmu. Závodníci konkrétně používají karbonové MTB rámy Galaxy Sirius. Z portfolia společnosti CYKLOŠVEC s.r.o. (www.cyklosvec.cz) dále používají přilby Catlike Whisper, odpružené vidlice Fox Racing Shox F100 RLC, pláště Kenda, mazivo a masážní prostředky RSP, řetězy KMC a další produkty. Závodníci týmu Galaxy Hranice budou dále používat sportovní výživu značky Powerbar, sportovní nápoje Gatorade, sluneční brýle Oakley a dresy českého výrobce Teequee.

Více informací o oddílu Galaxy Team Hranice naleznete na webových stránkách www.galaxyteamhranice.cz

Comments are closed.