Home » Tip týdne

Sportovní brýle Oakley Radar

Submitted by on Úterý, 18 Květen 2010No Comment
Sportovní brýle Oakley Radar

V nabídce značky Oakley naleznete model Radar™ s technologiemi, které tyto brýle činí naprosto výjimečným vybavením pro sport. Vyměnitelné čočky optimalizují sportovcovo vidění v jakémkoliv prostředí. Revoluční hydrofobní nátěr čoček odpuzuje vodu, pot a špínu a udržuje tak čočky po celou dobu zcela čisté. Geometrie a materiál obrouček pak dává uživateli zapomenout, že má brýle na očích, a navíc konstrukce rámečku vytváří ochlazující tok vzduchu během pohybu. Nový milník technologií určených pro výkon: Oakley Radar.

Filozofie Oakley má několik společných rysů: touha hledat problémy, vytvářet řešení a zahalit tato řešení do umění. Technologie modelu Radar™ jsou příkladem definování nových limitů možností a model Radar™ podtrhuje třicetileté dědictví invence, která nyní přináší různorodou škálu výkonnostních a lifestylových produktů. Mezi přednosti Oakley Radar patří soubor patentovaných inovací označovaných písmeny HDO — (High Defition Optics), zajišťující nezkreslené vidění. Tato plejáda technologií přináší nenapodobitelnou jasnost nanejvýš věrné, precizní vidění.

Při tréninku či závodu, ať prší nebo se potíte, hydrofobní technologie skla zamezuje jakýmkoli rušivým elementům, které brání či zhoršují vidění. Termín „hydrofobní“ je používán při popisu vlastností látek, jež odpuzují vodu a roztoky a přesně tak fungují i čočky Oakley – skla tak zůstávají stále čistá. Vrstva Oakley Hydrophobic brání potu, vodě i dalším tekutinám, aby zanechávaly proužky a šmouhy, které by negativně ovlivňovaly vidění. A když už na čočce podobné stopy zůstanou, lze je snadno a bezezbytku otřít. Navíc je povrch antistatický, což čočky ochraňuje i od prachu a smítek. Na snímku vlevo čočka Oakley Hydrophobic, vlevo běžná čočka.

Další výhodou brýlí jsou výměnná skla, která sportovci dovolují adaptovat se bez problémů na různá prostředí a denní dobu. „Radary“ jsou jednoskelné, vyrobené technologií „Polaric Ellipsoid geometry“ s geometrií  „XYZ Optics“ – tři osy, které popisují hloubku, šířku a výšku. Všechny tyto osy jsou při pohledu přes brýle zachovány ve svém původním tvaru a velikosti, neboť XYZ kopíruje přesné zakřivení lidského oka a nedochází k žádnému zkreslení. Obě technologie zajišťují nezkreslené vidění ve všech směrech, zlepšují periferní vidění a poskytují boční ochranu proti slunci, větru a nárazu.

Custom fit“ nabízí dvě velikosti nosních opěrek, jež jsou součástí balení s brýlemi. Pojmem Unobtainium® označuje Oakley vysoce porézní a přilnavý materiál gumiček, které přidržují obroučky na nose a hlavě jejich majitele – obroučka se na hlavě nehne když ty ano. Trvanlivý a lehký materiál O Matter®, z něhož jsou obroučky vyrobeny, přináší celodenní komfort. Otvory pro odvod vzduchu jsou navrženy tak, aby přinášely chladivý tok vzduchu po stranách hlavy. Díky bezobrubovému designu není nic, co by bránilo Vašemu pohledu dolů. Navíc je možné si dle tvaru obličeje vybrat jeden ze tří typů čoček.

Radar™ je nabízen s širokou škálou volitelných barev čoček. Každá z nich přitom nabízí unikátní vlastnosti, přičemž barva je jen půlka celého příběhu. Oakley vyrábí nejlepší polarizační skla na světě stejně tak unikátní je vrstva Iridium® redukující prudké světlo a upravující průnik světla. Polarizační skla od firmy Oakley jsou vyvinuta speciálně pro eliminaci oslňujících paprsků, jež vznikají odrazem od hladkých ploch jako voda, sníh nebo dlažba. Všechna tato skla jsou vyrobena s velmi tenkým polarizačním filtrem, který Oakley do čočky „vlévá“ na molekulární úrovni. Takto jsou eliminovány opary, zamlžení, zkreslení a deformace obrazu.

V kombinaci s High Definition Optics® tak nabízí Oakley polarizační technologie, které jsou svou kvalitou nenapodobitelné jinými výrobci. Materiál Pure Plutonite® čoček Oakley filtruje 100% UVA, UVB a UVC záření a škodlivé modré světlo vlnové délky větší než 400 nanometrů. Čočky Oakley navíc standardy American National Standards Institute (ANSI Z87.1) pro optickou čirost, odolnost vůči škodlivému záření, bezpečnost a trvanlivost čoček  nejen splňuje, ale dokonce mnohonásobně předčí!

Brýle Radar™ jsou nabízeny v setech, které obsahují rám (obroučku), vak na brýle Microclear™, který slouží pro čištění a úschovu brýlí, a dvě vyměnitelná skla různých barev k pokrytí široké škály světelných podmínek. To vše je složeno v cool cestovní krabičce Oakley.

Více o technologiích a modelu Oakley Radar najdete na webových stránkách www.oakley.com/radar nebo www.oakleyshop.cz.

Comments are closed.