Home » Aktuální téma, MTB, Závody

Downmall 2015 v Praze vyhrál Tomáš Slavík

Submitted by on Neděle, 1 Únor 2015No Comment
Downmall 2015 v Praze vyhrál Tomáš Slavík

Unikátní závod horských kol Downmall 2015 pokračoval po roce v Praze.

Výsledky Praha:

1. Tomáš Slavík CZE
2. Johanes Fischbach GER
3. Milan Myšík CZE
4. Felix Beckeman SWE
5. Michal Prokop CZE,  6.Jakub Říha /Galaxy CykloŠvec/

Výsledky Downmall Tour celkově:

1. Tomáš Slavík
2. Michal Prokop
3. Milan Myšík

Tomáš Slavík dokázal zvítězit i ve finálovém závodě Downmall Tour 2015 v Praze a získal tak celkové vítězství v celé sérii. 3 závody a k tomu 3 vítězství – mise splněna.

Na finálový závod se těšil asi úplně každý ze závodníků i diváků. Pro Tomáše Slavíka to byl důležitý závod, který rozhodl, jestli získá celkové vítězství. Na domácí půdě, před domácím publikem a můžeme Vám říct, že lepší atmosféru jsme nikdy na závodech v obchodním centru nezažili. Jak se již dalo očekávat, tak to byl souboj mezi Prokopem, Fischbachem a Slavíkem. Nakonec se majitelem nejrychlejšího času dne stal Tomáš Slavík o 0,79 s před Fischbachem a Arkády málem praskly ve švech.

„ Na poslední závod na domácí půdě jsem se hodně těšil. Domácí publikum, rodina, kamarádi – dokáže to být opravdu motor pro podání lepšího výkonu. Na druhou stranu si člověk na sebe dokáže vytvořit tlak, že dneska prostě musí vyhrát, ať se děje co se děje. Když jsem dojel první jízdu a Fischbach mě v ní porazil o 0,09 vteřiny, tak jsem si sedl v depu, strčil hlavu mezi kolena a přemýšlel, kde dokážu zrychlit. Hodně mi to vrtalo hlavou, protože se mi ta jízda docela povedla. No moc míst na zrychlení už nebylo, takže to bude o tom celkovým nasazení, který musí být na 110%, ale člověk musí mít stále 100% kontrolu. Ve finále jsem do toho vlítnul se vším, co jsem v sobě měl a na trati jsem nechal uplně všechno. Když jsem vyjel do Arkád, tak mě absolutně elektrizovala tlaková vlna od diváků. Bylo to něco neuvěřitelnýho a v tu chvíli jsem věděl, že prostě musím. Podařilo se a náskok 0,79 s byl opravdu skvělej výkon. Děkuji pořadatelům za výbornou sérii, opravdu jsem si to užil a těším se na další. Díky všem divákům, co mě přijeli do Prahy podpořit – byli jste to vy, kdo mě dostal do cíle tak rychle!! Díky moc!!! „

GoPro finálová jízda Tomáš Slavík https://www.youtube.com/watch?v=axsNK0T4Xk4

Finálová jízda Slavík NOVA SPORT https://www.youtube.com/watch?v=V3pE76hKfyQ

Jedna série skončila a další hned začíná. Tomáš Slavík již ve čtvrtek odlétá směr Chile na první závody City Downhill World Tour. Pro videa, fotky a veškeré aktuality z Jižní Ameriky sledujte sociální sítě Tomáše Slavíka.

Comments are closed.