Home » Aktuální téma, Foto, Technika & Recenze

Catlike slaví 20 let

Submitted by on Pondělí, 22 Únor 2016No Comment
Catlike slaví 20 let

Přední španělský výrobce přileb slaví kulaté výročí 20 let od vzniku firmy. Silniční závodník a vizionář Pepe Del Ramo založil malou firmu na výrobu cyklistických přileb v dobách, kdy přestal se svým působením v profi pelotonu. Byly to doby, kdy si cyklisté začali uvědomovat, že díky zvyšujícím se rychlostem, provozu na silnicích a rozvoji jízdy v terénu je potřeba chránit to nejdůležitější – vlastní zdraví. Neutuchající touha vyrábět ty nejlepší, nejlehčí a v první řadě nejbezpečnější přilby jej dovedla k vybudování rodinné firmy s velkým podílem ruční práce v rodné oblasti Murcia, ve španělské Yecle. Specifický rukopis Catlike je od počátku zřejmý na všech produktech s oranžovým kočičím logem a je dílem samotného Pepeho. Většina prvotních návrhů legendárních přileb Kompacto, Whisper či Mixino pochází z jeho hlavy a rukou. V současnosti mu s vývojem pomáhá mladý tým návrhářů, modelářů a grafiků. Veškerá produkce přileb, po krátkém taiwanském intermezzu, probíhá přím na jihu Španělska.

Výrobní proces od barvení folií, tvarování, robotického vyřezávání skořepinových otvorů, implementace kevlarových nanosítí, inmold procesu až po závěrečnou kompletaci je čistě ve španělských rukou. Mimo zvýšení zaměstnanosti v oblasti považuje produkci v rámci Evropy sám Pepe za jednu z nesporných konkurenčních výhod. Navíc lze velmi operativně v porovnání s dodávkami z dálného Východu řešit požadavky zákazníků včetně možnosti individualizace přileb již od 30ks, což v současnosti není žádná jiná značka schopna nabídnout. Ve firmě probíhá neustálý vývoj a testování přileb, přičemž stejná péče je věnována jak závodním topmodelům, tak ekonomickým přilbám. Bezpečnost na prvním místě, to je heslo, jímž se v Catlike řídí a podřizují mu veškeré inovace. Přestože přilby Catlike patří mezi nejlehčí a nejlépe odvětrané na trhu, nikdy není hmotnost ani ventilace upřednostněna na úkor bezpečnosti. Stovky laboratorních testovacích nárazů před samotnou výrobou i v jejím průběhu, destrukce přileb, popruhů i upínacích systémů a jejich detailní studie směřují k jedinému – poskytnou zákazníkovi co nejbezpečnější přilbu. Catlike navíc úzce spolupracuje s univerzitou v Granadě a testují své produkty ve větrném tunelu CEAMA. Tato spolupráce tak nechává vzniknout produktům, které, co se týče nízkého odporu vzduchu, nemá konkurenci. Mimo produkci přileb přišla firma před dvěma lety na trh s ucelenou kolekcí cyklistických treter, vyráběných se stejným přístupem jako přilby. V tuto chvíli je obuv vyráběna na Taiwanu, opět je ale plánovaný přesun do domácího prostředí ve Španělsku.

Několikastránkový výčet úspěchů předních světových sportovců a týmů hovoří za vše, přilby a tretry k maximální spokojenosti používají týmy jako je například MOVISTAR, Nairo Quintana, Alejandro Valverde či v minulosti olympijský výtěz Julien Absalon nebo Samuel Sánchez. Z českých týmů používají např. TJ Favorit Brno U23, Expres CZ Merida Team s Tomášem Paprstkou, CK Příbram, Galaxy CykloŠvec team a mnoho dalších. Catlike je prostě na závodech vidět.

Firma CykloŠvec je nejstarším původním distributorem v historii firmy Catlike, věnuje se dovozu do ČR již celých 15 let, za což získala od majitele firmy Catlike zvláštní ocenění.

Za dvacet let působení za sebou nechal cyklista Pepe Del Ramo a jeho rodinná firma opravdu hodně práce. Popřejme jim, aby jejich touha nabízet lidem všestranně skvělé produkty přetrvala minimálně dalších dvacet let.

Video z historie firmy Catlike ke shlédnutí zde: here

Více info o produktech Catlike na stránkách www.catlike.eswww.cyklosvec.cz/catlike

Comments are closed.