Home » Aktuální téma, Silniční cyklistika, Týmy & závodníci, Závody

Grand Prix GRÜNSPORT vyhrál Kadlec

Submitted by on Sobota, 27 Srpen 2011No Comment
Grand Prix GRÜNSPORT vyhrál Kadlec

Třináctý díl Giant ligy pokračoval za tropického počasí ve sportovním areálu SKP RAPID na Doubravce. V Plzni panovalo tropické počasí, které však nezaskočilo devadesátku jezdců v čele s trojnásobným paralympijským vítězem Jirkou Ježkem (DAS-Duratec).

Do Plzně přijel opět dráhový specialista Milan Kadlec (ASC Dukla Praha), který se mohl spolehnout na týmovou pomoc. Vedle Kadlece se pak na startovní čáře seřadili silniční specialisté, cyklokrosaři a jezdci horských kol v čele s Milanem Spěšným (S&H Superior).

Aktivně se do závodu zapojil další duklák Marek Mixa, který průběžně vedl až do poloviny závodu. Body se rozdělovaly v hromadných spurtech a do soubojů se aktivně zapojovali Jan Klabouch (GO!Nutrixxion) a Martin Boubal (VC Ratisbona). Jiří Nesveda tentokrát pracoval pro svého týmového jezdce Tomáše Holuba (oba AC Sparta Praha), který měl závod perfektně rozjetý, ale nakonec se musel spokojit se čtvrtým místem.

Rozhodující únik vyprovokovali právě jezdci týmu Dukly Praha a 12 km před cílem pak odskočila šestice jezdců v čele s Kadlecem. Po necelých čtyřech kolech se na čele vykrystalizovala dvojice Kadlec a Soukup (FOCUS Znojmo), která si na peloton vytvořila slušný náskok, který dotáhla až do cíle.

Z vítězství se tak po zásluze mohl radovat Milan Kadlec (ASC Dukla Praha). Závěrečný spurt rozhodl o vítězství v ženách, kde Lucie Záleská přespurtovala Terezu Trefnou. Juniorům opět dominoval Tomáš Medek (Rottaler RSV).

Milan Kadlec (ASC Dukla Praha) po závodě: „Do Plzně jsem přijel v rámci přípravy, máme teď před Mistrovstvím republiky na dráze. V závěru jsme to zkusili se Soukupem, kluci to trochu pohlídali a bylo z toho vítězství. “

Další díl ligy pokračuje již v neděli 28. srpna v České Lípě a start již potvrdil i úřadující mistr republiky Petr Benčík (PSK Author-Whirlpool).

GP GRÜNSPORT
Čas vítěze: 1:10.30 h 55km

1. místo Milan Kadlec (ASC Dukla Praha) 26b
2. místo Jan Klabouch (GO!Nutrixxion) 19b
3. místo Martin Boubal (Veloclub Ratisbona) 16b
4. místo Tomáš Holub (AC Sparta Praha) 15b
5. místo Marek Mixa (ASC Dukla Praha) 15b
6. místo Josef Soukup (FOCUS Znojmo) 14b
7. místo Jiří Nesveda (AC Sparta Praha) 3b
8. místo Michal Bubílek (Kellys bike Ranch) 2b

RoadCycling.cz Cup Juniorů
1. místo Tomáš Medek (Rottaler RSV) 4b
2. místo Václav Viktorin (CK Team Bike Březová)
3. místo Michal Vakoč (Dukla Praha)

KISS Proton prestige (soutěž aktivity)
1. místo Martin Boubal (VC Ratisbona) 4b

Sýkora sportswear Cup (ženy)
1. místo Lucie Záleská (Dukla Praha)
2. místo Tereza Trefná (Alltraining-Lawi)
3. místo Pavla Havlíková (APB Cycling team)

NaCesty.cz CUP (jezdci nad 40let)
1. místo Jiří Tobrman (Cyklo Bery)

Comments are closed.