Home » Za jízdy

Nibali drží maglia rosa

Submitted by on Čtvrtek, 13 Květen 2010No Comment

Po dni volna a týmové časovce, kterou vyhrál italský tým Liquigas, pokračovalo dnes Giro d´Italiapátou etapou dlouhou 162 kilometrů. Jejím vítězem se stal třicetiletý Jérome Pineau (Quick Step), který jel celých 140 kilometrů v úniku s krajanem Julienem Fouchardem (Cofidis) a Japoncem Jukijou Araširem (Bbox Bouygues Telecom). Peloton na ně v cíli ztrácel pouhé čtyři vteřiny. Celkovou klasifikaci nadále vede Ital Vincenzo Nibali z Liquigasu.

Vincenzo Nibali oblékl růžový trikot „maglia rosa“ po týmové časovce, kterou jeho italská stáj Liquigas-Doimo, vyhrála ve středu. Ze druhé a třetí pozice Nibaliho jistí týmoví kolegové Ivan Basso a Valerio Agnoli.

Český cyklista František Raboň (HTC-Columbia) dnes dojel na 91. místě, v celkové klasifikaci mu patří šestašedesátá příčka.