Home » Aktuální téma, MTB, Pozvánky k závodění, Závody

Pozvánka na HERVIS RACE FOR BIKES 2015

Submitted by on Sobota, 14 Únor 2015No Comment
Pozvánka na HERVIS RACE FOR BIKES 2015

Do bohatého kalendáře cyklistických závodů přibude od letošního roku další podnik: HERVIS RACE FOR BIKES. Závod se uskuteční v rámci 6. ročníku veletrhu FOR BIKES konaného ve dnech 27. – 29. 3. 2015.

Premiérový ročník závodu horských kol pro širokou veřejnost je na programu v neděli 29.3. v pravé poledne, odstartuje přímo v areálu PVA EXPO PRAHA Letňany. Celková trasa pak měří 45 kilometrů a je rozložena do pěti totožných okruhů, které zavedou cyklisty do Kbelského lesoparku.

„Trasa vede ze 70% terénem, z 20% po lesních cestách a jen z 10% po asfalt. Každý okruh má převýšení 80 metrů, což na celý závod činí 400 metrů, a to zvládne úplně každý,“ přibližuje ředitel závodu Michal Svoboda ze Cycling teamu Kbely, jenž stojí za akcí Kbelský pahorek. „Letos v květnu pořádáme už čtvrtý ročník, trasa obou závodů je velmi podává,“ upřesňuje Svoboda, který HERVIS RACE FOR BIKES pořádá ve spolupráci se společností ABF a.s., a s Magistrátem hl.m.Prahy, MČ Praha 18 a MČ Praha 19.

Na HERVIS RACE FOR BIKES je připraveno celkem deset kategorií, v nichž dostanou všichni vítězové věcné ceny a nejrychlejší tři v absolutním pořadí i finanční odměny. V rámci dvousetkorunového poplatku za startovné obdrží všichni účastníci vstupenku na veletrh a parkovné.

Příhlášky do závodu budou na oficiálním webu www.forbikes.cz, registraci a měření čipovou technologií bude mít pod palcem společnost Sportovní servis / https://system.sportovniservis.cz/register/189 / Na veletrh se přijde každoročně podívat téměř 30 000 návštěvníků. Závod HERVIS RACE FOR BIKES tak přinese největší cyklistické akci tohoto druhu v ČR další rozměr. Kromě „pasivní“ účasti na veletrhu tak nabídne návštěvníkům i aktivní vyžití „Věříme, že konání takové akce určitě přispěje k další atraktivitě a propagaci cyklistiky,“ nechal se slyšet Pavel Hájek – ředitel obchodního týmu FOR BIKES , který očekává účast několika set závodníků. „Limit startujících je stanoven na 400, myslím, že bychom ho mohli bez větších potíží docílit.“

Šestý ročník veletrhu FOR BIKES hlásí už měsíc a půl před startem třídenního cyklistického hlásí výrazný nárůst vystavovatelů, přihlášeno je zatím rekordních 207 firem, které se budou prezentovat ve 4 halách.

Souběžně s bicykly budou moci návštěvníci Letňan obdivovat i karavany, obytné vozy a potřeby pro kempování na veletrhu FOR CARAVAN.

27. – 29. 3. 2015

Praha 9 – PVA EXPO PRAHA Letňany

vstupné: 190 Kč, děti do 12 let zdarma

www.forbikes.cz | www.forcaravan.cz

Comments are closed.