Home » Aktuální téma, Foto, MTB, Závody

2. Downmall 2015 v Berlíně vyhrál opět Tomáš Slavík

Submitted by on Neděle, 25 Leden 2015No Comment
2. Downmall 2015 v Berlíně vyhrál opět Tomáš Slavík

Downmall Tour 2015 čítá 3 závody, které se jedou v Polsku, Německu a finálové kolo se pojede v ČR v obchodním centru Arkády v Praze. Tomáš Slavík (Ghost RSP) dokázal zvítězit minulý týden v polském Štětíně a vyhrál v sobotu i druhý závod v Berlíně. Druhé místo zde obsadil německý závodník Johannes Fischbach (Ghost RSP) a bronz vybojoval Hynek Strouha (CCC Cycling). Čtvrtý skončil Michal Prokop (Specialized), šestý Milan Myšík (GT KUR Sport) a sedmý Jakub Říha (Galaxy CykloŠvec)

Tomáš Slavík dokázal zvítězit v druhém kole Downmall Tour 2015, které se jelo v nakupním středisku Eastgate, Berlin. Toto umístění mu zajistilo výbornou pozici do finálového závodu série, které se jede nadcházející víkend v obchodním centru Arkády v Praze! Slavík do posledního závodu vstupuje z první pozice celkového pořadí a je tak největším favoritem jak na samotné vítězství v Praze, ale také na celkové vítězství série Downmall Tour 2015.

„Závod v Berlíně byl zatím technicky nejtěžší závod série. Hodně eskalátorů, výhradně jenom zatáčky o 180 stupňů, spoustu rozjíždění z nuly a těžkej drop. Klíčem k vítězství na takové trati bylo zůstat klidný a nenechat se vyhecovat divákama, jelikož jakmile člověk nedobrzdil správně tyto zatáčky, tak měl hotovo. Ve finálové jízdě jsem jel docela čistě, už na startu jsem chytil dobrej rytmus a jelo se mi docela pěkně. Docela zajímavá byla moje jízda ve spodní části tratě, kdy už jsme to společně s němcem Fischbachem tak vyhecovali mezi sebou, že jsme lítali cílovej drop téměř na rovinu! To už pak byla solidní pecka! Fischy jezdil výborně a ve finále jsem ho porazil těsně o 0,3 vteřiny, ale dál za náma byla už velká mezera hodně přes vteřinu. Vedoucí pozice v celkovým pořadí Tour je super, ale máme před sebou ještě poslední závod v Praze, kterej rozhodne. Na Arkády se hodně těším, myslím si, že trať bude nejlepší ze seriálu a hlavně domácí atmosféra je absolutně nenahraditelná! „

GoPro finálová jízda Slavík, Berlín – http://youtu.be/Z7APPInkovs

Finálové kolo celé Downmall Tour 2015 se jede již tuto sobotu v Arkádách, Praha. Pokud se Vám nepodaří dostavit tak nezoufejte, celý závod pojede ŽIVĚ na stanicích FANDA TV a NOVA SPORT!

Photo credit: Jan Kasl

Comments are closed.