Home » Aktuální téma, MTB, Závody

Tomáš Slavík získal 3.místo na Redbull Valparaiso Cerro Abajo

Submitted by on Čtvrtek, 27 Únor 2014No Comment
Tomáš Slavík získal 3.místo na Redbull Valparaiso Cerro Abajo

Závod Redbull Valparaiso Cerro Abajo je považován za nejtěžší městský sjezd na světě a z GoPro záběrů je to opravdu znát. Trať ve Valparaisu je hodně technická, fyzicky extémně náročná, rychlá a především absolutně šílená. Nejlepší jezdci světa se každý rok vydávají do Chile, aby zde změřili svoje síly. Už po kvalifikaci bylo jasné, že Slavík letos velkou váhou zasáhne do finálových výsledku VCA 2014. S obrovským náskokem vedl kvalifikaci až do chvíle, kdy se z kopce pustil Mick Hannah (vice mistr světa DH 2014) a Filip Polc (král městských sjezdů). Ve finále pak dokázal svůj čas ještě zlepšit i s menšíma chybkama a dojíždí si pro skvělé 3.místo!

„Po mém pádu v Santos jsem věděl, co můžu čekat a jaké můžou být následky za chybu. Ve městských sjezdech se chybovat prostě nesmí a musí se jet absolutně na hranici možností kola a sebe samotného – nic moc kombinace. Závodění v ulicích plných lidí, psů, schodů, plotů, velkých skoků a všemožných nástrah v rychlostech přes 60km/h je šílenost, ale paradoxně se mi to hodně líbilo. Byla to pro mě velká výzva, pro fourcrossaře, kterej závodí celý život tratě do 1 minuty a nezávodí na DH kole. Tato trať měla více než 2,5 minuty, závodil jsem na DH kole a docela mi to sedlo. Třetí místo je pro mě skvělej výsledek v takové konkurenci jezdců světového poháru v DH. Poslední 4 měsíce jsem makal na svoji fyzičce, tak abych dokázal zvládnout i dlouhé tratě a tento výsledek je důkazem, že vše šlape jak má. Chci letos vyzkoušet i nějaký další DH závody, ale fourcross je samozřejmě moje priorita.

Člověk musí posouvat svoje hranice a to je správně si myslím. Tak to cítím. Každopádně Valpo bylo skvělý! Neskutečná atmosféra a taky zkušenost. Už se těším na příští rok. Díky všem mým sponzorům, Redbullu za péči, mým brazilským a chilským kamarádům za pomoc a fandění. Jižní Amerika byla nejvíc!“

Sledujte videa Tomáše Slavík z Valparaiso Cerro Abajo 2014:

Tomas Slavik, finálová jízda GoPro

http://www.youtube.com/watch?v=w8KDgi4Wcew&feature=youtu.be

Slavik a Polc, DH training na VCA 2014
http://www.redbull.com/cl/es/bike/stories/1331634788039/webizode1-red-bull-vca-2014

Redbull impression TO NEJ Z VALPA 2014

http://www.redbull.com/cl/es/bike/stories/1331635298349/red-bull-vca-downhill-en-toda-su-expresion

Polc, Slavik a Fischbach prohlídka tratě VCA 2014

http://www.youtube.com/watch?v=A-rj1H7WbEk&feature=c4-overview&list=UU-1T6Qo3TagMKRjQntTMiYw

Pro denní aktualizace a více info o Tomáši Slavíkovi sledujte: www.tomasslavik.com

Photo credits: Redbull content pool

Comments are closed.