Home » Aktuální téma, MTB, Pozvánky k závodění, Závody

Galaxy sérii 2014 zahájí Galaxy CykloŠvec maraton Tálín 3.5.

Submitted by cyklo on Sobota, 26 Duben 2014No Comment
Galaxy sérii 2014 zahájí Galaxy CykloŠvec maraton Tálín 3.5.

Galaxy série 2014 i letos začíná v jihočeském Tálíně, ležícího u stejnojmenného rybníka známého z jedné české lidové písně. Závod se v tomto jihočeském městečku pojede už 3. 5., a to po trase, která zčásti kopíruje trať závodu Českého poháru, jenž se jezdíval v Písku Semicích. Svým pojetím je Galaxy série směřována na všechny skupiny cyklistů.

Trasy:

A – 72 Km nájezd plus 2 okruhy a sjezd – převýšení 1500 m
B- 38 Km nájezd plus 1 okruh a sjezd – převýšení 730 m
Start a cíl: Tálín náves cca 10 km od Písku směr Týn nad Vltavou

Start:
trasa A (všechny kategorie) 11:30 hod.
trasa B (všechny kategorie) 12:00 hod.
vložené závody dětí: 10:00 hod

Občerstvení: krátká trať 1x, dlouhá 2x + v cíli

Start závodu proběhne na návsi před tálínským obecním úřadem a odtud se závodníci vydají po asfaltové silnici směrem na obec Kukle. Na začátku obce se odbočí vlevo a na dlouhou dobu se vjede do nitra Píseckých hor. Výjezd na kopec Němec budou střídat prudká stoupání. Následovat bude odpočinkový asfaltový úsek a po vjetí na šotolinu přijde na řadu také dlouhé klesání směrem k obci Údraž. Do této vsi se ale nikdo nepodívá, neboť se daleko před ní odbočí prudce vlevo a pěknou širokou lesní šotolinovou cestou se pojede nejprve kolem občerstvovací stanice a potom cik cak směrem na samoty Mlaka. A pak to přijde! Nekonečné stoupání na nejvyšší vrchol Píseckých hor. Zprvu po asfaltu, potom terénem, ale následný sjezd z Velkého Mehelníku (632 m n.m.) bude stát zato. Po prudkém sjezdu čeká na závodníky sjezd mírný a dlouhý. Nic netrvá věčně a bude se muset odbočit vlevo do úžasného terénu vyvořeného lesními kolovými traktory. Po průjezdu hustým lesem se vyjede na jeho okraji a před očima závodníků se tak zjeví obec Semice. Následuje rovinatá jízda podél lesa, mihne se obec Nový Dvůr a po chvíli přijde na řadu dělení tratí. Rovně pojedou závodníci do dalšího okruhu, kdy vyjedou na asfaltovou spojnici mezi Tálín a Kukle. Vpravo odbočí závodníci směřující do cíle na tálínské návsi. Musí se však ještě objet celý Tálínský rybník a tak si každý užije jízdu po dvou hrázích rybníka. Pak už jen pro diváky kličkovaná po Tálíně a hurá pod cílový oblouk!  Po závodě Vás čeká bohatá tombola a další doprovodný program.

Novinku v Galaxy sérii 2014 bude Galaxy GoldSprint - závod na stacionárních kolech, který má již více než 120-ti letou historii můžete vyzkoušet poprvé 3.5. v Tálíně

Ceny pro vítěze i do tomboly věnovali i partneři Galaxy série, a to: CykloŠvec, Galaxy, Kenda, Fox Racing Shox, Catlike, Birell, KMC, Kidzamo, Progress sportswear, Trek, Insportline, RSP, GO!, Enervit, Crops, Nexelo aj.

Podrobné informace k seriálu i jednotlivým závodům naleznete na www.galaxy-serie.cz. Galaxy sérii najdete také na www.facebook.com/GalaxySerie

Ředitel závodu: Jaroslav Hronek, tel: 777 958 909 truhlarstvihronek@seznam.cz

Kalendář závodů Galaxy série 2014

3.5. Galaxy CykloŠvec maraton Tálín
17.5. Fox Galaxy maraton Prachatice
14.6. Galaxy Petyša tour – Rožnov pod Radhoštěm
9.8.  Pálavský krpál Mikulov
16.8. AVG Náměšťský maraton – Náměšť nad Oslavou

30.8. Galaxy Kenda Jistebnický maraton – Jistebnice

27.9. Galaxy Catlike Zručský maraton – Kácov

4.10. Tour de Brdy – Strašice

www.galaxy-serie.cz
ww.facebook.com/GalaxySerie

Comments are closed.