Home » Za jízdy

Novým lídrem Gira Vinokurov

Submitted by on Pondělí, 10 Květen 2010No Comment
Novým lídrem Gira Vinokurov

Prolog Giro d´Italia sice vyhrál Brit Wiggins z týmu Sky, ale přišel o něj záhy. Do dnešní etapy s ním ráno nastupoval mistr světa Cadel Evans (BMC), ale ani u něj se dlouho neohřál. Dnešní třetí etapu Gira vyhrál Wouter Weylandt z Quickstepu a protože Cadel Evans z první skupiny odpadnul, růžový trikot vedoucího jezdce putoval do rukou Alexandru Vinokurovovi. Daleko více než výkonnost jezdců promlouvá do výsledků etap i celkového pořadí to, kdo spadne a kolikrát.

Třeba Bradley Wiggins „lehnul“ v druhé etapě dvakrát, stejné lapálie jej potkaly i dnes. Stejným způsobem přišel o růžový trikot „maglia rosa“ i mistr světa Evans, který spadnul a do cíle dojel až ve druhé skupině se ztrátou třičtvrtě minuty. Lídrem soutěže před volným dnem se tedy stal Kazach Alexander Vinokurov ze stáje Astana: „Takový scénář jsem neplánoval. Je to moje první Giro a po třech dnech vedu, to je nečekané. Nicméně celý tým odvedl skvělou práci a tak jsme se na čele vyhnuli všem pádům,“ pochvaloval si Vinokurov na stránkách týmu Astana. „Ale je to jen krůček, jen ten nejlepší závodník bude mít růžový dres ve Veroně,“ dodal – na něj poněkud nebývale – skromně.

Jiným závodníkům naopak pády nezabrání vyhrávat – ukázal to Tyler Farrar (Garmin-Transitions), který sice škaredě spadnul v průběhu první etapy, ale dokázal se sebrat, dojet na čelo a ještě vyhrát ve spurtu. „A tomu dáváme palec nahoru,“ řekli by na jedné nejmenované české komerční televizi.

Comments are closed.