Home » Silniční cyklistika

Slámová šestá Okolo Burgundska

Submitted by on Středa, 26 Květen 2010No Comment
Slámová šestá Okolo Burgundska

Etapový závod Okolo Burgundska ovláda stáj Vienne-Futuroscope, v jejíž barvách závodí i česká cyklistika Gabriela Slámová. Její týmová kolegyně Jeuland Pascale se po třech etapách stala vítězkou závodu. Česká závodnice v Ronde de Bourgogne okupovala po dvou etapách čtvrtou příčku, v celkovém součtu tří etap pak obsadila výborné šesté místo. I díky Slámové tým vyhrál týmovou časovku, který byla na programu závodu druhý den, a v celkovém pořadí závodnice Vienne-Futurscope měly tři cyklistky v elitní šestici.

Hned v prvním závodě, který Gabriela Slámová absolvovala na domácí půdě svého týmu Vienne-Futuroscope, zaznamenala česká závodnice ceněný úspěch – v etapovém závodě Ronde de Bourgogne okupovala po dvou etapách čtvrtou příčku, v celkovém součtu tří etap skončila na šestém místě. Stáj

Závod skládající se ze silničního závodu s hromadným startem, týmové časovky a kritéria vyhrála Jeuland Pascale, týmová kolegyně české reprezentantky. Česká medailistka z mistrovství Evropy i světa na dráze vstoupila do závodu 14. místem ve více než 100 km dlouhé úvodní etapě, druhý den pak přispěla k vítězství svého týmu Vienne-Futuroscope v týmové jízdě proti chronometru a slušnou výchozí pozici udržela i v poslední etapě. Kritérium dokončila jako 19. v pořadí, což jí vyneslo slušnou šestou příčku celkově.

Tým Vienne-Futuroscope, za který Gabriela Slámová závodí, mohl slavit společný úspěch. V elitní šestici závodnic totiž měl hned tři své zástupkyně.

Ronde de Bourgogne – celkové hodnocení
1. Jeuland Pascale (Vienne Futuroscope) 5h37’06‘
2. Kitchen Lauren (Austrálie) +15“
3. Amanda Spratt (Austrálie) +03’01“
4. Emilie Blanquefort (GSO) +04’07“
5. Audrey Cordon (Vienne Futuroscope) +04’41“
6. Gabriela Slámová (Vienne Futuroscope) +04’52“

Gabrielu Slámovou nyní čekají dva závody francouzského poháru, v němž její tým vede pořadí týmové soutěže a veze dresy lídra celkového pořadí i kategorie do 23 let.

Comments are closed.