Home » Silniční cyklistika, Týmy & závodníci

Forman Cycling Team s novými posilami

Submitted by on Pondělí, 22 Březen 2010No Comment
Forman Cycling Team s novými posilami

Posilněn o dva mladé závodníky vstoupí do sezóny s desítkou na konci novojičínský Forman Cycling Team. Pro tým to bude již třetí sezóna a stejně jako tomu bylo v těch předchozích, i letos jsou hlavními cíly závody Českého poháru v silniční cyklistice, Mistrovství republiky v Kyjově a další silniční jednorázové i etapové závody doma i v zahraničí. Lídry by měli být především Lukáš Heinrich a Petr Hudeček, překvapením sezóny ale může být kopřivnický cyklista Jaroslav Marek.

K sedmičce závodníků, kteří hájili modrobílé barvy týmu v sezóně 2009 se letos přidá i sportovní ředitel Petr Toman, který se bude soustředit především na závody krajského poháru a maratony (silniční i MTB) a dále dva nadějní mladíci. Tím zkušenějším je Dominik Hynek – student sportovního gymnázia ve Vrbně pod Pradědem v loňské sezóně hájil barvy týmu MAPEI Cyklo Kaňkovský a respekt si vybudoval především v závodech Českého poháru juniorů na silnici. Druhým novým závodníkem je pro mnohé neznámý kopřivnický cyklista Jaroslav Marek. Ten do severomoravské silniční cyklistiky vlétl jako kometa teprve na jaře roku 2009 a svými výkony a výsledky v kategorii juniorů si důrazně řekl o místo v týmu.

Zbytek týmu bude stejný jako v minulé sezóně – lídry by měli být především Lukáš Heinrich a Petr Hudeček doplňováni Ondřejem Bezunkem a Lubomírem Tomečkem a jištění Jiřím Tomanem, Michalem Figurou a Břetislavem Rohelem.

Po zkušenostech z minulé sezóny a také díky dobré spolupráci bude tým pokračovat na strojích značky Maxbike, konkrétně na celokarbonovém modelu Eagle 99 doplněném o komponenty Ritchey WCS, zapletená kola FFWD obutá do plášťů Maxxis a nově oděná sadou Sram Red. O závodní i civilní oblečení se stejně jako v minulých sezónách postarala firma Procentrum design vyrábějící pod značkou Teequee. Přilby a brýle značky Uvex dodala firma Aspire. O pitný režim se starají značky Squeeze a Ondrášovka. Jako speciální startovací tekutina poslouží energy nápoj LSD.

Jak již bylo řečeno výše hlavními cíly pro sezónu budou závody Českého poháru v silniční cyklistice, které začínají klasicky jarní klasikou Brno-Velká Bíteš-Brno. Prvním vrcholem sezóny by měl být etapový závod Košice-Tatry-Košice jezdící se na východě Slovenska klasicky koncem května. Dalším blokem, ve kterém by měla kulminovat forma závodníků, je přelom června a července, kdy se krátce po sobě uskuteční silniční Mistrovství republiky v Kyjově a především takřka domácí etapový závod Czech cycling tour. Již klasicky na závěr sezóny tým počítá se startem na největší domácí klasice Praha-Karlovy Vary-Praha. Mimo těchto „hlavních“ akcí se budou závodníci účastnit závodů Slezského poháru, Jesenického šneku a vybraných silničních i MTB maratonů.

V rámci přípravy na sezónu se již kompletní tým sešel na soustředění ve Vrbně pod Pradědem, kde hlavní náplň tvořily tréninky na běžkách. Někteří členové se také pravidelně účastní víkendových výběhů na nejvyšší bod Moravskoslezských Beskyd – Lysou horu (mezi cyklisty ze Severní Moravy velmi populární Lysa Cup). V březnu pak tým absolvoval 10-ti denní soustředění v chorvatské Poreči.

www.forman-cycling.cz/

Text: Jiří Novotný

Comments are closed.