Home » Silniční cyklistika

Henderson vyhrál 1. etapu Paříž-Nice

Submitted by on Pondělí, 8 Březen 2010No Comment
Henderson vyhrál 1. etapu Paříž-Nice

Po větrném prologu, kde uchvátil vítězství Nizozemec Lars Boom, přišla v závodě Paříž-Nice na řadu první skutečná etapa. Během 203,5 kilometrů dlouhé cesty jsme byli svědky několika pádů, do jednoho z nichž se zapletlo hned třicet jezdců. Cyklisté museli také bojovat se silným větrem. Do cíle v Contres dojela společně patnáctičlenná skupina a vítězem závěrečného spurtu se stal Novozélanďan Greg Henderson z britského týmu Sky.

Jedním z partnerů týmu Sky je i výrobce špičkových sportovních brýlí, americká společnost Oakley. Vítězný Henderson dnes vezl model Oakley Jawbone, který – jak se autoři recenzí shodují – je ukázkou geniálního propojení výkonu a designu. Charakteristickým znakem těchto brýlí je revoluční řešení výměny čoček zvané SwitchLock™ – spodní část rámečku se odklápí jako dolní čelist při otevírání úst, což také dalo novému modelu jméno: Jawbone totiž znamená v angličtině čelist.

Oakley je celosvětově uznáváným lídrem v oblasti optiky pro sport, v jeho sortimentu jsou však také brýle pro civilní nošení, brýle pro lyže a snowboard a dioptrické brýle. Společnost sídlí v jižní Kalifornii a portfolium značek obsahuje také Fox Racing, Mosley Tribes, Oliver Peoples a brýle Paul Smith. Nabídku brýlí s typickým oválem v logu doplňuje široká nabídka oblečení, obuvi, hodinek a doplňků.

Soupiska týmu Sky je postavena především na britských závodnících, mezi nimiž je nejvýraznější postavou Bradley Wiggins – syn bývalého cyklistického profesionála Garyho Wigginse, trojnásobný olympijský šampion na dráze, čtvrtý muž Tour de France 2009 a úřadující mistr Velké Británie v silniční časovce jednotlivců. Tento přestup byl ze všech jezdců asi nejpřekvapivější, před ním již stáj Sky do svých řad zlákala například Španěla Juana Antonia Flechu, Nory Kurt-Asle Arvesena a Edvalda Boassona Hagena a také Švéda Thomase Lövkvista.

Na území ČR a SR značku Oakley zastupuje společnost MOFO, která provozuje internetový obchod www.oakleyshop.cz i oficiální kamennou prodejnu „THE LAB“, kterou najdete v ulici Náplavní na Praze 2.

Zdroj: www.oakleyshop.cz

Comments are closed.