Home » Pozvánky k závodění

Cyklomaraton Tour pokračuje v Liberci

Submitted by on Středa, 28 Duben 2010No Comment
Cyklomaraton Tour pokračuje v Liberci

Na Prvního máje se cyklisté místo prvomájového průvodu a líbání pod rozkvetlou třesní chystají na druhý Českého poháru v půl maratónu horských kol, ale také série Cyklomaraton Tour, která je určena hlavně pro amatéry. Závod Unilever Okololiberce má jedno z nejprofesionálněji zajištěných zázemí z celé série, odstartuje totiž přímo v areálu ve Vesci připraveném pro klasické lyžařské mistrovství světa v roce 2009. Vesecký areál bude po roce opět hostit tuto cyklistickou událost.

Liberecký závod je pro celou sérii výjimečný svým startem, který proběhne v sobotu oproti tradiční neděli. Jinak vše ostatní zůstává stejné jako na ostatních závodech této třináctidílné série. Registrace všech závodníků bude probíhat v sobotu 1. května od 8:00 do 10:30. Už na 10. hodinu jsou plánované první starty závodů pro děti do 15 let o vzdálenostech 1000 až 4000 metrů. Pro dospělé závodníky je připravena 60 a 30 km dlouhá trať ve velmi náročných kopcích podhůří Jizerských hor. Dlouhá trať odstartuje v 11:30 a o deset minut později pak vyjedou i závodníci na trať kratší.

Závodit budou samozřejmě i profesionální závodníci, ale na start se v sobotu 1. května může postavit naprosto každý. Po závodě proběhne slavnostní vyhlášení všech kategorií a pro nejlepší jsou připravené ceny a originální medaile. Závěrečná tombola se pak losuje ze všech účastnických startovních čísel. Přihlášky i další informace se dají najít na webu www.cyklomaratontour.cz.

Cyklomaraton Tour 2010:
18.4. Okolobudějc
1.5. Okololiberce
16.5. Okolopardubic
23.5. Okoloolomouce
6.6. Okolohradce
27.6. Okoloplzně
11.7. Okolovarů
25.7. Okoloústí
8.8. Okoloostravy
22.8. Okolobrna
5.9. Okoloprahy
19.9. Okolojihlavy
3.10. Okolozlína

Od středy 28. dubna budete moci na stránkách seriálu shlédnout video z prvního závodu série, který se jel v Hluboké nad Vltavou.

Text: Petr Mach

Comments are closed.