Home » Pozvánky k závodění

Galaxy Petyša Tour již tuto sobotu

Submitted by on Pondělí, 7 Červen 2010No Comment
Galaxy Petyša Tour již tuto sobotu

Účastníci česko-slovenského seriálu závodů s názvem Valašsko-považská MTB Série mají napilno – nadcházející sobotu poměří síly již ve třetím závodě v řadě. Rožnov pod Radhoštěm totiž hostí 7. ročník Galaxy Petyša Tour, která je také zařazena i do populární Galaxy Série. I pro ni beskydský závod třetí zastávkou.

Rožnovská  stálice Galaxy série je profilově patrně nejnáročnějším závodem tohoto seriálu, neboť trasa je zasazena do samého srdce Moravskoslezských Beskyd. Cyklistika, ta horská pak především, je však hlavně o kopcích a je potřeba zmínit, že veškeré úsilí je na trati Galaxy Petyša Tour vykoupeno mimo jiné nádhernými výhledy z hřebenů, atraktivním prostředím, jezdivými výjezdy i rychlými sjezdy. I proto se tento závod těší každoročně velkému zájmu startujících. A letos díky zařazení Galaxy Petyša Tour do obou seriálů můžeme očekávat dokonce mezinárodní konkurenci.

Jak je již  zvykem, na výběr bude v Rožnově ze dvou tras délek 58 a 30 km. Převýšení delší z nich činí solidních 1730 metrů, z čehož nejvíce posbírají závodníci ve stoupání na vrcholovou prémii na Javorníku a následně ve stoupání na jižní straně hřebene Radhoště. Během svého putování beskydskými vrcholy a kotáry budou mít účastníci delší trasy možnost třikrát se občerstvit. Ani kratší trasa, byť měří „jen“ 30 km, parametrově nezaostává a nabídne zdolání 800 metrů.

Obě trasy jsou vedeny citlivě tak, aby byly sjízdné za jakéhokoliv počasí. To však závodu navzdory tomu poslední roky pravidelně velmi přeje a i vloni se mraky nad tratí rozutekly až těsně před startem. Pořadatelé tedy věří, že ani letos počasí nezklame a udrží nad závodem ochrannou ruku – deště už přece bylo dost, na Moravě obzvlášť.

Zatímco dětské  závody odstartují naproti Autokempu Sport již v půl dvanácté, hlavní závod na 58 km odstartuje v pravé poledne od kina Panorama v Rožnově pod Radhoštěm. Kratší trasa pak odstartuje o půl hodiny později, tedy v půl jedné. V cíli v autokempu Sport v Rožnově pod Radhoštěm bude vítěz delší trasy očekáván před půl třetí. Závodí se v kategoriích hodnocených v Galaxy Sérii, pořadatelé pak na 30 km trase vypsali také kategorii hendikepovaných sportovců a vloženou soutěž družstev na dlouhé trase.

V cíli čeká na každého účastníka nápoj a teplé jídlo. O doprovodný program se postará rocková kapela Stopa a po vyhlášení výsledků, což bude přibližně v 17:00, proběhne losování tomboly startovních čísel. Jednou z cen bude také bezplatný servis odpružení Fox v hodnotě více než 2000 Kč od společnosti CykloŠvec s.r.o., výhradního dovozce vidlic a tlumičů Fox do České republiky a zároveň generálního partnera Galaxy Série.

Přihlášky jsou stále ještě možné online na stránkách závodu: www.beskydbike.com/petysa/

Více o závodech Galaxy Série naleznete na www.galaxy-serie.cz

Comments are closed.