Home » Aktuální téma, Foto, Týmy & závodníci, Závody

Istrian Spring Trophy – CK Příbram

Submitted by on Pondělí, 13 Březen 2017No Comment

Posledním kláním v Chorvatsku byl etapový závod zařazený do druhé kategorie UCI. Vše začalo prologem v Umagu na 2 km, kde odstupy mezi jednotlivými závodníky byly v řádu setin vteřiny a tak ztráta 8 vteřin nejlepšího z příbramských, tedy Martina Boubala, znamenala 47. místo z celkových 200 startujících. První etapa se startem v Poreči a cílem na kopci v Labinu měřila 161 km a provázelo jí i několik pádů. V posledním dlouhém stoupání se peloton nadělil a na pásce to znamenalo 15. místo pro Martina Boubala. Druhá, nejdelší etapa 186 km z Vrsaru na vrchol Motovunu byla o poznání náročnější a peloton se rozdělil již při prvním průjezdu přes Motovun. V čelní skupině zůstal opět Boubal a ještě se mu snažil sekundovat Gruber, který ovšem vysoké tempo v dalším stoupání nevydržel. Martin Boubal si tak dojel pro 28. pozici. Poslední etapa z Pazinu do Umagu se odehrávala od startu ve velmi vysokém tempu. Peloton zpomalil až po ujetí 11-ti členné skupiny, která byla dojeta až 10 km před cílem. Rozhodovalo se tak opět v hromadném a technickém dojezdu,, který nevyšel podle představ Janu Stöhrovi a dokončil etapu na 19. místě. V celkovém pořadí se nejlépe umístil Martin Boubal na 27. příčce se ztrátou 1:27 na vítěze. Přípravný kemp spojený se závody v Chorvatsku proběhl podle představ až na zdravotní komplikace Martina Hebíka. Další příprava týmu nyní směřuje k prvnímu závodu Českého poháru, který startuje 1.4. ve Velké Bíteši.