Home » Pozvánky k závodění

Galaxy Série pokračuje v Prachaticích

Submitted by on Neděle, 16 Květen 2010No Comment
Galaxy Série pokračuje v Prachaticích

Malebné šumavské městečko Prachatice přivítá v sobotu 22.5.2010 tradiční Fox Galaxy Maraton Prachatice. Závod se jede jako Mistrovství Galaxy Série se zvýhodněným bodováním a zároveň jako druhý závod tohoto stále roustoucího seriálu závodů.  Je zařazen také do Cykloservis Prestige MTB maratonec roku 2010. Setkání příznivců kol a koleček se uskuteční od časných ranních hodin v okolí Městského stadionu, který poskytne závodníkům a jejich doprovodu potřebné zázemí. Závodníci budou mít možnost utkat se naposledy na trase posledních třech let.

Loni se celkový počet startujících přehoupl přes úctyhodných 600. Mezi účastníky byli i závodníci ze sousedního Německa, Rakouska ale i z Ruska a Holandska. I letos uvidíme mezi startujícími jezdce CT Budvar Tábor nebo ČS MTB a potvrzena je účast závodníků z cyklotýmů ze sousedního Bavorska, nedalekého Rakouska, ale i Holandska.

Organizátoři připravují kromě hlavního závodu (dlouhá trať 63 km a krátká trať 42km) i závody pro děti v kategoriích od nejmenších až po starší žáky a žákyně do 15 let. Dětských závodů se loni zúčastnilo rekordních 186 závodníků. Nachystán bude i bohatý doprovodný program.

Proběhne roadshow Den s VZP, kde si příchozí budou moci v rámci bezplatného vyšetření nechat změřit krevní tlak, obsah tuku v těle, hladinu cholesterolu nebo cukru v krvi. Svoji výchovně – naučnou akci pro děti zde chystá i Policie ČR. Hodnotné ceny v tombole mají při losování šanci získat i ti, kteří se neumístí na bedně. Protože se pořadatelé snaží závod přiblížit opravdu široké veřejnosti, jsou zde vyhlašováni vítězové i v netradičních kategorií.

Mimo jiné tak kromě tradičního vítěze horské prémie, určené pro toho, kdo první vyjede na vrch Libín (1096 m), se v Prachaticích vyhlašuje i smolný vrchař – to je ten, který se mihne kolem Libínské rozhledny jako třináctý, přičemž vrchol Libína je na 13.km trasy. Na nedalekém vrchu Libín, kudy vede jedna z tras závodu, si můžete vyzkoušet svoji odvahu a obratnost v lanovém centru- více na www.adrenalin-libin.cz . Provozovatelem této atrakce je partner vrchařské prémie. Vyhlašuje se i kategorie pořadatele, to je kategorie pro první tři závodníky z druhé poloviny absolutního pořadí na dlouhé trase. Na malý dárek z rukou pořadatelů se mohou těšit i ti, kteří ten den slaví své jmeniny – takže letos to budou Emilové.

Pokud se rodinným příslušníkům a známým doprovázejícím závodníky nebude chtít vydat na trasu závodu, naleznou určitě spoustu zajímavých míst v centru města. Po roce je znovu otevřena vyhlídková věž kostela s. Jakuba, lze navštívit místní muzeum a muzeum loutky a cirkusu. Mlsné jazýčky jistě nezklame kavárna a cukrárna Bonfery v centru u kostela a gurmáni si jistě najdou cestu do vyhlášené indické restaurace Tandoor nedaleko náměstí. Obvyklé občerstvení na vás bude čekat samozřejmě i v prostoru startu a cíle. Osvěžení a regeneraci najdete v místním plaveckém bazénu v sousedství startu závodu. Pěkné počasí jsme objednali a věříme, že vyjde!

Trasy
A – 63 km, převýšení 1580 m, 30 % asfalt – start v 10:30 hod.
B – 42 km, převýšení 720 m, 30 % asfalt – start v 11 hod.

Ještě do 15.5.2010 se lze přihlásit za zlevněné startovné 400,- Kč, poté zaplatíte 500,- Kč. Pro uznání zlevněného startovného je rozhodující datum doručení částky pořadateli.Ve všech případech uvádějte jako variabilní symbol svoje rodné číslo. Je možno platit najednou jedním dokladem za více osob, v tom případě zašlete všechny přihlášky v jedné obálce. Originál dokladu o zaplacení startovného vezměte s sebou k prezentaci pro případné reklamace.

1. převodem na účet 155101009/0600 jako variabilní symbol uvádějte svoje rodné číslo
2. poštovní poukázkou
3. v hotovosti ve SportShopu , Husova 103, Prachatice

V případě přihlášení prostřednictvím elektronického formuláře Vám bude vygenerován variabilní symbol, jinak použijte své rodné číslo.

Neváhejte, šlápnětě do pedálů a přijeďte!

Za pořadatele zve Tomáš Novák

Přihlášky a více na www.galaxy-serie.cz a www.bikemaraton-pt.cz

Comments are closed.