Home » Silniční cyklistika, Za jízdy, Závody

Vino je zpět

Submitted by on Neděle, 25 Duben 2010No Comment

Vítězem 96. ročníku 258 km dlouhé klasiky Lutych-Bastogne-Lutych se stal Alexandr Vinokurov (Astana). V závěrečném stoupání pár set metrů před cílem nastoupil svému kolegovi z úniku Alexandru Kolobněvovi (Kaťuša). Z trojice pronásledovatelů se pak seřadili na dalších příčkách 3. Alejandro Valverde (Caisse d’Epargne), 4. Philippe Gilbert (Omega Pharma-Lotto), 5. Cadel Evans (BMC).

Šestatřicetiletý jezdec stáje Astana, jenž se loni vrátil po dvouletém trestu za užití krevní transfúze k závodění, je zpět. A na své dravosti a touze po vítězství zdá se pranic neztratil. V pátek vyhrál závod Kolem Trentina, což byl jeho první triumf v etapovém podniku od Vuelty 2006, a dnes po pěti letech znovu zvítězil v klasice Liège-Bastogne-Liège. Od pelotonu se odpoutal 17 km před cílem ve sjezdu Côte de la Roche aux Faucons a společně s Rusem Kolobněvem pak bojoval o vítězství. I s ním si ale půl kilometru před cílem poradil a po pátečním vítězství v Okolo Trentina si Kazach mohl opět vychutnat chuť vítězství.

Český cyklista Roman Kreuziger si věřil, ale zaznamenal až 51. příčku. „Dnes se mi úplně dobře nejelo. Ještě ve stoupání na St. Nicholas asi osm kilometrů před cílem jsem byl v čelní skupině čtyřiceti lidí, ale začaly mě chytat křeče a tak jsem si vystoupil,“ napsal na svých stránkách český cyklista, který již v úterý startuje v závodě Kolem Romandie.