Home » Cyklokros, Foto, Za jízdy, Závody

Mistrovství Olomouckého kraje v cyklokrosu 2022

Submitted by on Pondělí, 24 Říjen 2022No Comment
Mistrovství Olomouckého kraje v cyklokrosu 2022

V sobotu za sychravého počasí v areálu amfiteátru v Náměšti na Hané se uskutečnilo mistrovství Olomouckého kraje i s mezinárodní účastí. Tento závod byl zároveň součástí Oderského poháru.
Vítězem kategorie muži elite se stal HAMPL Petr z týmu Pells. Na druhém místě se umístil GREBÍK Radim – tým Force KCK Zlín a na třetím pak VINKLÁREK František za tým TUFO Pardus Prostějov, kdy v celkovém pořadí se vměstnal na třetí místo polský závodník BIENASZ Maksymilian – tým Bienasz Bike – Polsko, který zvítězil ve své kategorii muži 35let. V kategorii žen zvítězila domácí BRAVENCOVÁ Denisa za tým KOLÁRNA před ostřílenou VORÁČOVOU Naďou z týmu TUFO PARDUS Prostějov a KUKULOVOU Martinou – KOLÁRNA. Kolem trati jsme mohli potkat spoustu známých tváří jako například bývalou reprezentantku v silniční cyklistice Jiřinu Ščučkovu, mechaniky české reprezentace – Richarda Šmídu a Karla Slezáčka, otce bývalého mistra světa z juniorské kategorii Mlynáře, místostarostu městyse Náměště na Hané, Michala Frantíka – člena komise pro mládež a sport rady Olomouckého kraje, partnery a sponzory závodu a řadu dalších.
Závod okomentovala slovy vítězka kategorie kadetek – Gotwaldová: „Závod super, byl náročný, bylo to hrozně do rychla, ale líbilo se mi to. Bylo pěkný bahničko, takže to občas klouzalo, tak to bylo i náročné.“ Vítěz kategorie mužů Hampl k trati řekl: „Trať byla těžká, spravedlivá, fakt hodně těžká“. Ředitel závodu Roman Brandýs považuje závod za velice zdařilý a dodává: „Největší radost mám vždy z kategorie těch nejmenších. V té nejprestižnější mužské kategorii jsme mohli vidět až do samotného závěru úžasný souboj mezi Hamplem a Grebíkem. Tímto bych velice rád poděkoval všem za diváckou kulisu fanoušků, gratuluji vítězům a zúčastněným, celému týmu, který nám pomáhal tento závod připravit a v neposlední řadě městysi Náměšť na Hané, městu Olomouc, Olomouckému kraji a všem partnerům závodu.“ Tímto vás zároveň zveme na cyklokrosovou akci, jejímiž hlavními aktéry budou děti, ale také dospělí – CROSS – SPRINT HAČKY, který se uskuteční 28.10.2022 ve 12:30. Závodit může opravdu každý. Těší se pořadatelé.

Výsledková listina Náměšť na Hané 22.10.2022

(Junioři, Elite, M35+, M45+)
1 HAMPL Petr (Pells) – 1místo muži elite

2 GREBÍK Radim (Force KCK Zlín) – 2. místo muži elite

3 BIENASZ Maksymilian (Bienasz Bike – Polsko) – 1. místo muži M35

4 IENERT Patrik (REXONIX KOVO Praha) – 1. místo junioři

5 VINKLÁREK František (TUFO Pardus Prostějov) 3. místo muži elit

ženy elite

1 BRAVENCOVÁ Denisa (KOLÁRNA)

2 VORÁČOVÁ Naďa (TUFO PARDUS Prostějov)

3 KUKULOVÁ Martina (KOLÁRNA)

Foto závodu:  https://eu.zonerama.com/RadkaPhol/Album/9036214 foto Mgr. Radka Polášková

a zde 

Leave your response!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also subscribe to these comments via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.