Home » Foto, Týmy & závodníci, Za jízdy, Závody

Veronika Jandová z WCC Team startuje jako jediná Češka na hvězdně obsazené belgické klasice Omloop Het Nieuwsblad (1.1)

Submitted by on Pátek, 28 Únor 2020No Comment
Veronika Jandová z WCC Team startuje jako jediná Češka na hvězdně obsazené belgické klasice Omloop Het Nieuwsblad (1.1)

Na sobotní ženské verzi belgické klasiky Omloop Het Nieuwsblad, zařazené do kalendáře UCI jako závod kategorie 1.1, bude poprvé v elitní kategorii startovat devatenáctiletá Veronika Jandová jezdící letos za tým světového cyklistického centra UCI – WCC Team.

Jde o její premiéru v profesionálním pelotonu a bude to okamžitě doslova křest ohněm. Hvězdně obsazená startovní listina čítá celkem 24 týmů(všech 8 WorldTeam a k tomu 16 Continental Team). Na start se postaví například tým Boels-Dolmans v hvězdném složení Anna Van der Breggen – vítězka z roku 2015, Chantal Van den Broek-Blaak – loňská vítězka a Amy Pieters, které se tuto jarní klasiku podařilo vyhrát v roce 2014. Nebudou chybět ani další vítězky z let minulých: Lizzie Deignan (2016) a Lucinda Brand (2017) ze stáje Trek-Segafredo, jejich týmová kolegyně Elisa Longo Borghini či loňská vítězka Kolem Flander Marta Bastianelli (Ale’-BTC Ljubljana). V pelotonu bude samozřejmě k vidění i duhový dres úřadující mistryně světa Annemiek Van Vleuten a její uskupení Mitchelton Scott.

Pro závodnice, které odstartují v sobotu 29.2. o 10 minut později než jejich mužští kolegové, je ve Flandrech připravena trať o délce 122 km vedoucí z Gentu do Ninove, na které je čeká 10 stoupání a 5 úseků po kostkách.

Toto ke svému premiérovému startu říká sama Veronika “Právě jsme úspěšně dokončili soustředění v Portugalsku a už se moc těším, až vypukne závodní kolotoč. Tým má na program hned tři jednorázové závody v Belgii (Omloop het Nieuwsblad, Omloop van het Hageland a Le Samyn des Dames) a předpokládám, že kromě sobotního Nieuwsblad, bych měla jet minimálně ještě jeden z nich. Letošní sezóna bude pro mě hlavně o sbírání zkušeností, rozkoukávání se v profesionálním elitním pelotonu a také o učení se závodit týmově, k čemuž jsem zatím neměla moc příležitost. Ve WCC Team jsem maximálně spokojená, našla jsem tu perfektní zázemí a profesionální přístup. Jsem moc ráda, že jsem mohla podepsat svoji první profi smlouvu právě tady a už se moc těším na první závod.”

Toto k Veroničinu prvnímu startu v elitní kategorii říká cyklistický manažer Michal Frantík “Veroniku jsem poznal úplně náhodně, viděl jsem v ní okamžitě obrovský talent a začali jsme spolupracovat. Jsem velmi rád, když mohu pomoci někomu, kdo si to zaslouží, ať už se jedná o pomoc v aspektech čistě sportovních či mohu, jakožto majitel firmy Effetec, využít svých zkušeností v oboru reklamy a marketingu. Veronika mé předpoklady absolutně potvrdila. Troufám si říci, že na předloňském ME a MS, být o trochu zkušenější, mohla si jako prvním rokem juniorka sáhnout dokonce i na medaili. Loni to neměla úplně jednoduché, nicméně na MS do Yorkshiru odjížděla velmi dobře připravená. K tomu jí pomohl právě i pobyt v UCI centru, kde narazila na super lidi a veliké profesionály. Myslím, že je tam velmi spokojená, dalo jí to též určitou pokoru a nadhled a snaží se teď opravdu tvrdě na sobě pracovat. Přechod do elitní kategorie zcela jistě není jednoduchý, světová špička je velice silná a je dobře, že existuje ME do 23 let, kde má určitě velkou šanci jednou uspět.“

 https://www.procyclingstats.com/race/omloop-het-nieuwsblad-we/2020/startlist

Leave your response!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also subscribe to these comments via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.