Home » Foto, Tip týdne

Deda elementi 2019

Submitted by on Pátek, 3 Květen 2019No Comment
Deda elementi 2019

Italská firma Deda elementi je producent zaměřující se na výrobu komponentů špičkové kvality, určených převážně pro silniční cyklistiku. V jejím sortimentu však nalezneme i řadu produktů pro sektor MTB, dráhovou cyklistiku, časovku a triatlon a v neposlední řadě i single-speedy či city biky. Komponenty značky Deda elementi používají jezdci mnoha světových profesionálních týmů. Za všechny můžeme zmínit např. Lotto Soudal, UAE Team Emirates, Cofidis Pro Cycling Team nebo Caja Rural Seguros aj.

Samotný sortiment je dělen do několika různých produktových řad, v závislosti na použitých materiálech a technologii zpracování. Kupříkladu řady s označením Superleggera a Superzero jsou dle výrobce určeny pro použití na kolech osazených komponenty Shimano Dura Ace nebo Campagnolo Super Record. Podobně pak řady 35 a Zero100 odpovídají řadám Shimano Ultegra či Campagnolo Chorus atpod.

Druhá nejvyšší řada s názvem Superzero nabízí jak karbonová, tak i hliníková řídítka, jež jsou výjimečná díky svému specifickému Aero profilu, který jezdci poskytuje pohodlný ergonomický úchop, dále pak představce a karbonové sedlovky. Pro nadcházející sezonu doznala tato řada změn hlavně v podobě přepracovaného designu a barevného provedení. Novinkou v této řada je hliníkový nástavec pro řídítka s označením Superzero TT s nastavitelnou délkou, určený hlavně pro časovkáře a triatlonisty.

Novinkami v řadě Zero100 jsou řídítka Gravel100. Jsou vhodná pro využití na cyklokrosových kolech a i v poslední době stále populárnější kategorii gravel. Nově zde můžeme najít i 2 hliníkové sedlovky s tzv. nulovým setbackem. Nového grafického zpracování se dočkaly rovněž komponenty z řady Zero2.

Co se týče komponentů pro časovku, dráhu či triatlon, nabízí Deda poměrně široký sortiment. Za všechny můžeme zmínit velmi oblíbené a jezdci často využívané nástavce s označením FastBlack2 a Parabolica Zero, Uno a Due. V neposlední řadě se Deda zaměřuje i na produkci velmi kvalitních omotávek. Novinkou na tomto poli je pak omotávka s názvem Presa. Díky své specifické struktuře s děrovanou vrchní vrstvou nabízí jezdci možnost velmi komfortního, avšak pevného úchopu. Nabízena bude v 6 různých barevných variantách.

Další info: www.cyklosvec.cz/deda-elementi a www.dedaelementi.com

Leave your response!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also subscribe to these comments via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.