Home » Blogy závodníků

Kamil Tatarkovič: první letošní pódium ve SP

Submitted by on Středa, 19 Květen 2010No Comment
Kamil Tatarkovič: první letošní pódium ve SP

Před čtrnácti dny se rozběhl seriál světového poháru ve fourcrossu v belgickém Houffalize a pokračoval tento víkend ve slovinském Mariboru. Smůla provázela Kamila Tatarkoviče, stříbrného medailistu z mistrovství ČR 2009, v Belgii – po pádu a bolestivých naraženinách dosáhl přesto na jedenácté místo. O to lepší výsledek však přivezl z Mariboru, kde vyhrál malé finále, a obsadil páté místo. Jak jeden z našich nejlepších fourcrossařů prožíval první dva závody světového poháru 2010 se dozvíte nyní. Dnešní blog patří Kamilu Tatarkovičovi.

Dráha v Houffalize byla bohužel hodně podobná, respektive skoro stejná, jako vloni, z čehož většina závodníků radost rozhodně neměla. Hlavně díky malým skokům, které se přelétávaly na rovinu, to nebylo moc dobré. Na druhou stranu je dráha typická velkými a širokými zatáčkami, díky kterým zde vzniká několik míst na předjíždění a umožňuje to akční závodní jízdy. Všudypřítomný prach také přidal na atraktivnosti a bylo celkem těžké najít limit, kde to na něm ještě drží, a kdy už vám kolo ujede.

Treninky probíhaly v pohodě a byla celkem sranda zkoušet různý stopy, drifty atd. s FiPem a Sakim. Kvalifikace však už nebyla tak optimální jak jsem si představoval. Pár menších chybiček způsobilo překvapení v cíli v podobě 24. místa. No každopádně jsem se to snažil hodit za hlavu a soustředit se na závodní den. Přece jen jsou závody úplně něco jiného než jízda na čas.

V závodní den se však vše začalo kazit hned od začátku. Druhou tréninkovou jízdu jsem měl větší pád a narazil jsem si kompletně půlku těla. Kolo na tom taky nebylo nejlíp. Ze zbytku tréninku už skoro nic nebylo a místo toho jsem dával sebe a kolo dokupy. Do závodů mi už chyběl elán, ale snažil jsem se to překonat. Nakonec se mi podařilo dostat se do čtvrtfinále a celkově skončit na 11. místě. Rozhodně to není výsledek, který bych si přál, ale ten večer po pádu v tréninku jsem za něj byl rád.

Čtrnáct dní na to pokračoval svěťák v Mariboru. Jak už předpovědi počasí napovídaly, tak se i stalo. Celý víkend pršelo v podstatě od rána až do večera, snad jen s výjimkou pátku, kdy se rozpršelo akorát na trénink a následnou kvalifikaci. Pořadatelé dráhu oproti loňsku celkem předělali a podle mého názoru určitě k lepšímu. Byla jen chyba a škoda zároveň, že změny dělali pravděpodobně na poslední chvíli, díky čemuž byly nové skoky měkké a v kombinaci s deštěm se na nich vyjížděly neskutečné koleje. To mělo za následek několik nekontrolovatelných pádů hlavně v trénincích, kdy jezdce katapultovaly vyježděné drážky do úplně jiného směru něž chtěli. Na druhou stranu se dráha stala daleko náročnější a i ježdění v závodní den bylo celkem zábavné.

Kamil Tatarkovič obsadil v Mariboru páté místo

V kvalifikaci jsem chyboval na poslední rovince, kdy jsem neskočil poslední skok a ztratil trochu času, ale i tak z toho bylo 8. místo. V samotném závodě se mi jezdilo o poznání líp. První 2 jízdy se mi podařilo vyhrát a v té další jsem dojel druhý a zajistil si postup do semifinále. Tam jsem však nepatrně zaváhal na startu a ztrátu se mi už nepodařilo dohnat a musel jsem tedy do malého finále. Tentokrát se mi start povedl, šel jsem do vedení, které jsem udržel až do cíle a nakonec z toho bylo 5. místo a první letošní pódiové umístění.

Kamil Tatarkovič, Scott FDF Team
www.kamiltatarkovic.com

Comments are closed.