Home » Týmy & závodníci

Volvo Auto Hase s Catlikem a Foxem

Submitted by on Pátek, 30 Duben 2010No Comment
Volvo Auto Hase s Catlikem a Foxem

Cyklistický MTB tým Volvo Auto Hase vstoupil rokem 2010 do druhé sezóny své existence. Některá jména barvy ambiciózního oddílu opustila, jiná zase přibyla. V dresu týmu tak budou závodit medailisté z olympijských her ve Vancouveru – běžkoví borci Lukáš Bauer a Martin Jakš. S přilbami Catlike na hlavě se celý tým s výjimkou běžkařů opět bude spoléhat na modro-bílé zbraně značky Prodoli a odpružením z dílny americké firmy Fox Racing Shox.

Tým Volvo Auto Hase vstoupil rokem 2010 do druhé sezóny. Ta navazuje na úspěšný rok 2009, kdy tým dosáhl vynikajících výsledků – stal se vítězem seriálu závodů horských kol KPŽ v disciplínách týmová soutěž, maraton a půlmaraton. Úspěch byl umocněn skvělou třetí a pátou příčkou, kterou obsadili cyklisté racing týmů Volvo Auto Hase. V soutěžích, se zastřešujícím názvem Cyklomaraton Tour 2009 („Okolo měst“), které jsou zároveň MČR v půlmaratonu, vybojovali jezdci z modrobílé stáje – Ivan Rybařík titul vicemistra ČR a Ondřej Fojtík titul 1. vicemistra ČR. Již zmiňovaný Ivan Rybařík dále dokázal zvítězit v prestižním zahraničním maratonu Salzkammergut. Na letošním mistrovství světa v cyklokrosu se šestým místem blýsknul týmový specialista Martin Zlámalík.

Oproti minulému roku došlo k výrazným změnám ve složení týmu. Martin Zlámalík kývl na zajímavou nabídku belgické formace Sunweb – Revor. Ivan Rybařík využil možnosti závodit v disciplíně cross country, na kterou se zaměřuje brněnský tým Merida, jehož se stal součástí. Výkonnostní pokles Oldřicha Hakla zapříčinil, že již nepůsobí v řadách Volvo Auto Hase. Novou posilou kádru je zkušený matador Jan Hruška. Velké naděje se vkládají do sekundantů Jana Fojtíka (mladší z bratrů Fojtíků), Davida Kníže a Milana Šustka. Garanty výborných výsledků jistě budou závodníci – Václav Smazal, Svatopluk Janečko a Václav Kocián. Mezi ženami bude i letos s velkou pravděpodobnostní kralovat Petra Kottová. Zajímavými články uskupení jsou olympijští medailisté z Vancouvru v běhu na lyžích Lukáš Bauer a Martin Jakš.

Hlavním cílem pro letošní sezónu je obhájit loňské úspěchy a přidat nové.  To by nebylo možné bez podpory partnerů týmu, kterými jsou společnost Auto Hase – autorizovaný dealer vozů Volvo, Prodoli – výrobce špičkových a designově jedinečných kol, eD´system Czech, a.s. – největší distributor výpočetní techniky v ČR, Enervit – sportovní doplňková strava, Tufo – galusky, Sport Trade s.r.l. – exkluzivní zastoupení pro značky Gaerne, Salice, D.Fenstec, Kalas Sportswear – výrobce sportovního oblečení, Pietro Filipi, CykloŠvec spol. s.r.o., Moose , Vavi, Remerx, Rupa, TKF, La Food s.r.o. – těstoviny Agnesi a Lissport s.r.o.

Více informací o složení týmu najdete v soupisce na: www.volvomtb.cz

Comments are closed.