Home » Tip týdne

Kompresní podkolenky Teequee

Submitted by on Pondělí, 19 Duben 2010No Comment
Kompresní podkolenky Teequee

Každý sportovec, jemuž nejde jen o požitek z pohybu, ale i o výkon a výsledky v soutěžích, hledá různé možnosti, jak ze svého těla vymáčknout ještě o něco více energie. Hitem loňského léta se staly kompresní podkolenky. Není divu, že tento neustále se rozšiřující fenomén v regeneraci a podpoře výkonu začali vyrábět i čeští producenti a jedním z nich je i společnost Procentrum vyrábějící pod obchodní značkou Teequee. Jejich kompresní podkolenky jsou jedny z nejlevnějších na trhu a proto jsou naším tipem na tento týden.

Kompresní podkolenky jsou využívány zcela běžně ve zdravotnictví, kde se používají jako prevence otoků nebo trombembolických poruch. Vliv podkolenek je však využitelný i u sportovců – komprese svalů totiž zlepšuje návrat žilní odkysličené krve z periferie k srdci a může tak zefektivnit srdeční funkci. Navíc, jak potvrdil článek zveřejněný ve vědeckém časopise The British Journal of Sports Medicine, zlepšuje použití kompresních podkolenek odplavování laktátu a urychluje regeneraci. Někomu může také být příjemné, použití při výkonu pro zmenšení svalových vibrací, k podpoře krevního oběhu či jako prevence křečí.

Australská Central Queensland University zaznamenala u sportovců výrazné zlepšení výkonu, anaerobního prahu a schopnosti okysličování svalu při používání kompresních podkolenek. Jejich účinnost pro zvýšení závodního výkonu a regenerace je tak výrazná, že je dokonce po jejich nasazení na Giro d´Italia před třemi lety UCI profi cyklistům zakázala.

Kompresní podkolenky Teequee jsou vyrobeny z elastanu (55 %), který doplňuje 30 % POP, 5% PAD a 10 % Climawell. Mají přizpůsobivý anatomický střih, zesílenou špičku a patu a hodí nejen pro sport, ale i do kanceláře a na dlouhé cesty autem.

Na výběr je ze dvou elegantních barev (černá/bílá). S cenou 490,- Kč jsou tyto podkolenky navíc jedny z nejlevnějších na trhu.

Najdete je v e-shopu Teequee Collection: www.procentrum-katalog.cz

Comments are closed.