Home » Technika & Recenze

Novinka od Azubu uchvátila svět

Submitted by on Středa, 5 Květen 2010No Comment
Novinka od Azubu uchvátila svět

SPEZI, největší veletrh alternativní cyklistiky na světě, se stal dějištěm dlouho očekávané události. Společnost AZUB Bike zde představila svou horkou novinku pro letošní sezonu – lehotříkolku původní české konstrukce AZUB ECO Trike. Nabídne vše, na co jsou zákazníci uherskobrodské společnosti zvyklí: originální design, kvalitní materiály a perfektní zpracování. Lehokola jsou pohodlnější a hlavně zdravotně výhodnější variantou klasických kol.

Mezi přednosti lehokol patří ideální poloha těla při jízdě, která zabraňuje tradičním bolestem krční páteře, zad nebo zápěstí (ruce se totiž o řidítka nopírají). Jízda na lehokole je navíc mnohem rychlejší díky efektivnímu přenosu síly opřením se do sedačky, světový rychlostní rekord při jízdě po rovině činí 132,5 km/h. Tříkolky jsou potom stabilnější a ještě pohodlnější variantou lehokol.

AZUB ECO Trike je první tříkolkou, která se kompletně od návrhu po konečnou montáž vyrábí v České republice. Její koncept navíc prošel v průběhu vývoje několika testovacími jízdami, mj. i více než šestitýdenní cestou po náročných terénech Islandu. Celková cena tříkolky přitom nepřesáhne 40 000 Kč, což ji řadí mezi nejdostupnější tříkolky na trhu.

Na samotném designu pracovali více než rok konstruktéři AZUB Bike ve spolupráci s inženýry VUT v Brně. Výsledkem je extrémně pevný rám z ALU slitiny, perfektní ergonomie a unikátní IPS polohovací systém. Díky němu lze flexibilně nastavit sklon sedačky buď pro pohodovější klidnou, nebo naopak dravější sportovní jízdu. Zárukou komfortu i na nerovných silnicích jsou potom 20ʺ kola s možností doplnit pneumatiky Schwalbe Big Apple.

O bezpečnou jízdu se starají dvě bubnové brzdy Sturmey Archer v předních kolech. Velmi praktický je potom malý poloměr zatáčení a plnohodnotných 24 rychlostí. S ECO Trike tak lze bez problémů projet i poměrně obtížným terénem. Tříkolku lze na přání dovybavit blatníky, opěrkou hlavy, zrcátky nebo nosičem.

Společnost Azub Bike už od roku 2001 přináší zákazníkům v České republice a na Slovensku kola a další cyklistický sortiment, který není na našem cyklistickém trhu zaběhlý. Je oficiálním distributorem skládacích kol Dahon, kterých se ve světě prodalo už přes 2 miliony, a které jsou technologickou špičkou ve svém oboru. Součástí jejího sortimentu jsou dále lehokola, dětské vozíky, dětské tažné tyče, nepromokavé tašky Ortlieb, ale i kožené sedačky Brooks a spoustu dalších nekonvenčních produktů. Více informací o společnosti naleznete na stránkách www.azub.cz.

Comments are closed.