Home » Technika & Recenze, Tip týdne

Galaxy Meteor Cross

Submitted by on Středa, 26 Květen 2010No Comment
Galaxy Meteor Cross

Trekingová a krosová kola jsou skupinou, která oslovuje spektrum nejběžnějších cyklistů. Disponují širokou škálou převodů, jsou pohodlná a zároveň snesou i lehký terén v podobě lesních nebo polních cest. Mezi modely určenými pro cykloturistiku nás poměrem cena/výkon zaujalo krosové kolo Galaxy Meteor Cross. Tento bicykl ostatně zaujal i cestovatele Františka Šestáka, který na jeho předchůdci najel od roku 2005 let těžko uvěřitelných 30 tisíc kilometrů! Poté, co mu jej ve Štrasburku ukradli, však nyní jezdí právě na Meteoru.

Červeno-černě lakovaný rám Galaxy Meteor Cross je vyroben z velmi lehkého třikrát zeslabovaného hliníku. Kolo je vybaveno spolehlivými komponenty Shimano Deore a Deore LX a disponuje rovněž odpruženou vidlicí Suntour NEX4610 V2 MLO se zdvihem 63 mm. Tu je možné na rovných úsecích bez děr a nerovností uzamknout, což zajistí nulovou ztrátu energie při šlapání. Na rozbitých cestách naopak přispívá ke komfortu jezdce.

„Na kole Galaxy jsem absolvoval všechny předchozí expedice – projeli jsme společně Evropu i americkou Route 66. Byl jsem potěšen, že za tu dobu nebyl s kolem jediný technický problém,“ pochválil své Galaxy devětašedesátiletý cyklista.

Výše uvedené zkušenosti cestovatele z jihočeské Blatné (a především bez potíží absolvované kvantum kilometrů) jsou tedy důkazem, že i pro náročnou cykloturistiku jsou kola Galaxy dobrou volbou. Lehké krosové kolo pro výlety s rodinou i několikadenní cestování české značky Galaxy je nyní ještě dostupnější, neboť výrobce snížil jeho cenu na příznivých 12 590 Kč. Objednat lze zde.

Více informací o kolech značky Galaxy naleznete na www.galaxy-bike.cz

Comments are closed.