Home » Aktuální téma, Technika & Recenze

Zimní rukavice Galaxy

Submitted by on Úterý, 11 Únor 2014No Comment
Zimní rukavice Galaxy

V mrazivém počasí jsou kvalitní cyklistické rukavice nepostradatelným doplňkem. Měly by nás co nejméně omezovat v úchopu řídítek a obsluhy řazení a zároveň co nejlépe ochránit před prochladnutím. Proto musí mít speciální střih a ergonomii vyhovující těmto požadavkům. I přes jejich bohatou vnitřní výstelku bychom neměli ztratit cit potřebný pro bezpečné řízení bicyklu.

Měly by být ušity z kvalitních materiálu, jelikož na cyklo rukavice jsou kladeny vždy vysoké nároky. Nemůžeme spoléhat například na lyžařské rukavice, kde prim hraje především objemná výstelka a ochrana proti promočení, na cit a úchop, či ochranu vrchní části před proudícím vzduchem se tolik nehledí.

U cyklo rukavic se využívají různé membrány a zátěry, to se pak podstatně odráží na celkové ceně.  Na vrcholu stojí materiály jako například WindStopper, ale ani méně známé levnější membrány nemusí být méně účinné.  Takže i za polovinu ceny dražších modelů  můžeme být spokojeni.

Značka Galaxy,  to nejsou pouze česká kola, ale také stále se rozšiřující sortiment doplňků, kde najdeme i zimní cyklo rukavice.  Jak prozrazují detaily snímků, jedná se o kvalitní produkt jak po stránce zpracování, tak i samotného materiálu. I z estetického hlediska jim nelze moc vytknout.

Na prochladnutí je nejcitlivější hřbet rukavic, zde je použito zatepleného větru odolného membránového materiálu Aerotex. Mezi palcem a ukazováčkem jsou rukavice vyztuženy, vydrží tak větší namáhání v tomto místě v případě otočného řazení. Na palci je použit savý materiál, který poslouží k utření potu, či zamlžených brýlí. Dlaň je ušita ze značkové syntetické kůže Amara, která je odolnější, než klasická kůže. Navíc je zesílená dlaň několikrát prošita a opatřena protiskluzovou úpravou.

Rukavice Galaxy jsou příjemné na nošení ve smyslu, že se nekrčí a udržují si tvar jak při napnutých, tak i skrčených prstech v případě úchopu gripů řídítek. Membránový materiál Aerotex funguje  proti větru a ruce se tak neochlazují, nebo ochlazují pomaleji.  Je to všeobecně velmi používaný materiál například u bot pro motorkáře, bund, cyklo návleků na tretry atd, ale asi nejvíce u cyklo rukavic. Podstatné je také, že větrá, jako každá funkční membrána.

Protiskluzová úprava dlaně je prima věc, vyzkoušeli jsme to úspěšně při hustém  sněžení. Dlaně opravdu na rukojetích nekloužou.  Snad by mohly být více vypolstrované, či opatřené gelem. Jízda v mrazu se odehrávala při teplotách lehce pod nulu, ruce byly stále v teple. Také je praktickým řešením dostatečně dlouhá manžeta. Rukavice pořídíte za cenu 559 Kč. Info www.galaxy-bike.cz

Mike Koukal

Comments are closed.