Home » Týmy & závodníci

S&H Superior MTB Teamu se v Dalby Forest zadařilo

Submitted by on Pondělí, 26 Duben 2010No Comment
S&H Superior MTB Teamu se v Dalby Forest zadařilo

Máme za sebou první světový pohár, který se konal ve Velké Británii v Dalby Forest. Vzhledem k problémům v letecké dopravě jsme naše závodníky nakonec vyslali do dějiště autem od den dřív než byl plánovaný let, tak aby tam byli včas a v pořádku. Do Dalby Forest odcestovali všichni jezdci kromě Jakuby Šilara, který ještě nebyl úplně fit. V neděli se však Jakub postavil treninkově na start Ratibořického maratonu, kde přišel o vítězství jen díky defektu těsně před cílem a dojel tak druhý!

O tom, že naši kluci odcestovali v dobré formě, se přesvědčili již v pátek, kdy se zúčastnili exhibičního sprintu, který se jel v podvečer ve městečku Pickering. Do vyřazovací části mezi 32 borců postoupili Kristian, Milan i Kuba Magnusek – Matouš se rozhodl raději odpočívat. Nejdále se dostal Milan, který  nepostoupil jen o kousek mezi nejlepší 4 závodníky a v malém finále skončil druhý, celkově tedy 6!

V neděli Milan předvedl podobný start, kdy po zaváděcím kole byl na 14.místě a měl v tu chvíli parádně rozjetý závod. Bohužel hned v prvním kole ho potkal defekt, což ho odsunulo skoro až nakonec startovního pole, než doběhl do depa, byl okolo stého místa. V závodu pokračoval a dojel na 72.místě. Kristian po startu zůstal ve špuntu na trati, po zaváděcím kole byl tím pádem až na 150místě, jeho snaha dostat se do bodované šedesátky se však na technické a úzké trati zastavila na 93.místě v cíli. Ani on tak po závodě rozhodně nebyl spokojen. Jakub se na start postavil úplně na konec, jelikož nemá vyjeté žádné UCI body. S tratí se pral statečně, dojel na 122.místě.

Největší radost jak sobě, tak nám, udělal Matouš. Vyšel mu start, vyhnul se všem pádům a celý závod se pomalu ale jistě propracovával ze své startovní pozice dopředu. Výsledkem bylo 48.místo! což mu zajišťuje o 50 míst lepší postavení na druhý závod SP než měl nyní a má tak velkou šanci dosáhnout v belgickém Houffalize již tento víkend zase o nějaká ta místa výše.

Nyní jsou kluci již zpět v ČR  a již ve čtvrtek odcestují na druhý díl SP do Belgie, kde všichni doufáme, že se nám vyhnou potíže a podaří se výsledky vylepšit.

Na fotky z Dalby Forest se můžete podívat na www.mtbs.cz

Tomáš Kolínský/S&H Superior MTB Team

Comments are closed.