Home » Aktuální téma, MTB, Závody

Dva významné seriály letošní sezóny horských kol o víkendu skončily

Submitted by on Sobota, 1 Září 2012No Comment
Dva významné seriály letošní sezóny horských kol o víkendu skončily

V Koutech nad Desnou se po sobotě uzavřel Český pohár 2012. V elitní kategorii se do desítky vešli hned tři závodníci, ve výborných výkonech pokračoval Jiří Novák a dojel si pro bronz. V celkovém pořadí mu patří dokonce pozice druhá. „Jirka podal opět velmi dobrý výkon a konečně mu i přálo štěstí, kdy v posledním kole se posunul na třetí místo díky defektu Milana Spěšného. Nicméně celá sezóna byla z jeho strany velmi dobrá, čtyřikrát stál v poháru na stupních vítězů a stal se velkou posilou týmu,“ je spokojený manažer týmu Jan Slavíček.

Technické problémy zbrzdily na startu v Koutech Filipa Eberla, dojet špičku závodu se mu již nepovedlo a bylo z toho 9. místo. Příčku za ním projel cílem Tomáš Paprstka. „Ten prokazuje stabilní formu, zadaptoval se v elitní kategorii a tomu odpovídá i celkově páté místo a první mezi jezdci do 23 let. „Filip pomýšlel v poháru určitě výše než na celkově 8. pozici, ale občas doplatil na technické problémy a výrazně ho zbrzdil pád a zranění.“

Výsledky muži elite:

  1. Karl Markt (AUT, Felt Ötztal X-Bionic) 1:16:14
  2. Jiří Friedl (Rubena Auto Menčík Specialized) +0:05
  3. Jiří Novák (Remerx Merida Kolín) +0:21
  4. Michal Lami (SVK, Jump Sport Košice) +0:34
  5. Milan Spěšný (S&H Superior) +0:53
  6. Jan Škarnitzl (Rubena Auto Menčík Specialized) +1:33

Celkové pořadí Českého poháru XCO 2012 muži elite:

  1. Jan Škarnitzl (Rubena Auto Menčík Specialized) 330 bodů
  2. Jiří Novák (Remerx Merida Kolín) 284
  3. Milan Spěšný (S&H Superior) 260
  4. Jiří Friedl (Rubena Auto Menčík Specialized) 219

Velmi slušně vyšel závěrečný pohár juniorům Vítu Řehákovi a Danielu Lukešovi, i když na medaile to nestačilo. „První tři junioři jsou dál, ale pro Víťu je čtvrté místo úspěchem, od Dana (5.) jsem čekal trochu víc tady i celkově.“ Oba příští rok postoupí o kategorii výše a  nahradit by je na předních pozicích mohl Václav Vomáčko. „Ten udělal od kadetů velký pokrok a doufám, že se bude posunovat dál. Jezdí výborně na silnici i na biku a v příští sezóně by mohl bojovat o stupně vítězů a reprezentaci,“ vidí tuhle kategorii Jan Slavíček.

Celou sezónu prokazovalo výbornou formu trio kadetek Czeczinkarová, Březinová, Vaníčková a celkově 1. 2. a 4. místo jsou toho dokladem. „Doufám, že budou chtít sportovat i nadále a vydrží i do starších kategorií,“ přeje si Jan Slavíček.

Žádné převratné výsledky nepřinesli letos kadeti. Prvoročáci Křížek s Kuntem se teprve rozkoukávali a druhoročáci, ti úplně vyhořeli. „Pochvalu z mladých nadějí zaslouží Jonáš Březina, který se lepší závod o závodu. Získal bronz na mistrovství republiky, v Koutech byl ve spurtu stříbrný, jen kousek od vítězství.“

Navíc Remerx-Merida Team Kolín obhájil předchozí dvě vítězství v celkovém hodnocení a získal tak pohárový hatttrick. „To vnímám jako velmi důležité. Máme kvalitní závodníky v každé kategorii a je to jakési ocenění naší práce, která směřuje napříč celým startovním polem,“ těší Jana Slavíčka.

Po sobotě se většina závodního pole přesunula do Ostravy, kde v neděli končil Středoevropský pohár. Výsledky na zdejším Chacharovi nebyly úplně skvělé, na stupně vítězů vystoupala pouze Jan Czeczinkarová a Daniel Lukeš, ale celkově rozhodně je čím se pochlubit. Tomáš Paprstka (U23) byl druhý, stejně jako Zuzana Pirzkallová v ženách, Daniel Lukeš zvítězil a Vít Řehák bral stříbro.

A co další týmový plán? „Mládežníci budou mít trochu odpočinek a začnou se chystat na cyklokrosy, Tomáše Paprstku, Jiřího Nováka a možná i Zuzanu Pirzkallovou čeká vrchol sezóny, mistrovství světa, které se letos jede v Rakousku

Comments are closed.