Home » Technika & Recenze

Kenda představila své novinky

Submitted by on Pondělí, 26 Duben 2010No Comment
Kenda představila své novinky

Známý festival „tlustých gum“ v kalifornském Monterey s názvem Sea Otter Classic je plný celé řady závodů v mnoha disciplínách. Kromě toho také každoročně slouží jako výkladní skříň významných světových producentů, kteří zde představují své žhavé novinky. Letos se s novinkami představila i značka Kenda.

Výstavní role Sea Otter Classic se již za dvacet let existence tohoto festivalu pevně zabydlela a novináři i sami cyklisté každým rokem netrpělivě vyhlížejí, jaké novinky jim festival zase připraví. Novinky jsou tu k vidění na každém rohu a co je hlavní, mohou si je na vlastní kůži otestovat i sami návštěvníci festivalu.

Své triumfy zde představila také značka Kenda, největší výrobce cyklistických plášťů a duší na světě. K vidění tak byly například silniční ručně vyráběné galusky Domestique, které značka představila již na veletrhu Interbike. Běhoun galusky je vyroben z přírodní gumy, kostra je nylonová a vlastní duše nylonová.

Galuska Super Domestique se liší hrubším vzorkem a patří k jedněm z mála na světě s hodnotou TPI 300. Tato hodnota přitom souvisí s kvalitativními vlastnostmi pláště (vyjadřuje hustotu vláken kostry na jeden palec). Navíc Kenda dodala do této galusky svůj patentovaný „Iron Cloak“, tedy vrstvu zvyšující odolnost vůči defektům.

Vlajková loď Volare disponuje o něco čistějším, rychle se odvalujícím dezénem a opět 300 TPI kostrou, Iron Cloak technologií a latexovou duší. Stejně jako ostatní standardní galusky od Kendy se vyrábí v rozměru 700 x 22 mm.

Kenda také tradičně nabízí některé pláště v edicích „Legends“, tedy věnované významným postavám mountainbikingu. Jejich jméno však výsledné produkty nenesou jen tak, na jejich vývoji se totiž sami podíleli. Brian Lopes se například podepsal pod novinkový plášť BBG, Hans Rey přiložil ruku k dílu při vývoji modelu H-Factor. Pro léto si připravila značka také modely Slant 6 a Happy Medium, který si prošel od svého představení na Interbiku ještě velkými úpravami – například velké postranní hroty nahradily výstupky ve tvaru „A“ a prostředek běhounu byl vybaven menším vzorkem.

Dovozcem značky Kenda do České republiky je firma CykloŠvec s.r.o. (www.cyklosvec.cz)

Zdroj: bikeradar.com


Comments are closed.