Home » Aktuální téma, Cyklokros, MTB, Týmy & závodníci, Závody

Mistrovstvím světa ukončil Tomáš Paprstka cyklokrosovou sezónu

Submitted by on Úterý, 7 Únor 2012No Comment
Mistrovstvím světa ukončil Tomáš Paprstka cyklokrosovou sezónu

Nejvýraznějších výsledků v cyklokrosové sezóně dosahoval v Remerx – Merida Teamu Kolín Tomáš Paprstka. Sezónu ukončil na mistrovství světa v belgickém Koksijde nelepším umístěním českých závodníku v kategorii U23. „Přijeli jsme na místo s předstihem, přímo z posledního svěťáku v holandském Hoogerheide, takže jsme si specifickou písčitou trať mohli dobře natrénovat. Výsledek ale nebyl plně podle mých představ. Byl jsem sice z českých závodníků nejlepší, ale i tak to bylo 16. místo. Je to opravdu něco zcela jiného než kdekoliv u nás. Pro domácí byla znalost tohohle prostředí určitě výhodou, na druhou stranu led a sníh v Táboře byl výhodou zase pro nás,“ nehledá žádné výmluvy Tomáš Paprstka.

A jaká byla celá cyklokrosová sezóna? „Měl jsem dva vrcholy. První na českém poháru v Lounech (2. místo) a následně na závodě ve Švýcarsku (7. místo). To bylo dobrý. A pak mistrovství světa. I tam byl, myslím, výkon dobrý, ale výsledek zas taková sláva není. Povedl se ale třeba světový pohár v Liévine (10. místo).“

„Celková výkonnost Tomáše se určitě posunula a 7. místo v hodnocení Českého poháru tomu odpovídá. Výrazně víc mu sedí rychlé a technicky náročné tratě, na silových okruzích a hlavně v blátě naopak mírně zaostává. Výrazně se mu nepovedlo mistrovství republiky, ale to byl asi jediný závod, kdy jsme od něho čekal víc. Určitě je plusem, že se dokáže připravit na vrchol sezóny a na mistrovství světa zajel výrazně lepší výsledek, než dva měsíce před tím na stejné trati v rámci světového poháru. Nicméně, jak už byla řeč, v silové přípravě má ještě rezervy. Nejlepší úsek končící sezóny měl v období českého poháru v Lounech a následujícím závodě ve Švýcarsku. Hlavním kladem ale byla stabilizovaná sezóna, kdy se v Toi Toi Cupu trvale pohyboval do desátého místa mezi elitou,“ hodnotí cyklokrosové počínání svého svěřence trenér Jan Slavíček.

Další cyklistické kroky Tomáše Paprstky povedou 17. února na Kypr. „Tam budeme najíždět kilometry, první závod mě čeká v rakouském Langenlois. A pak nás ještě čeká Chorvatsko,“ nastínil ve zkratce další program.

Tomáš Paprstka získal na MS v Koksijde 16. místo v kategorii U23 a byl nejlepší z českých závodníků v této kategorii.

Comments are closed.