Home » Aktuální téma, Foto, MTB, Týmy & závodníci, Závody

1. závod Galaxy série – Enervit 50 Podralsko vyhrál Jan Nesvadba

Submitted by on Pátek, 22 Duben 2016No Comment
1. závod Galaxy série – Enervit 50 Podralsko vyhrál Jan Nesvadba

Sedmý ročník ENERVIT 50 PODRALSKO byl v sobotu v pravé poledne odstartován. Po loňském krásném a teplém počasí, to byl letos extrém. Zima, přeháňky a po startu již trvalý déšť. Přesto se na start postavilo 200 závodníků na dlouhou 58 km trať a 110 na kratší 25 km okruh, který se jel na Podralsku letos poprvé. Premiérově byl také tento maraton zařazen do seriálu závodů GALAXY SÉRIE. Pestrobarevný a hlavně čistý peloton se vydal na první 4 km úsek po asfaltu. Po něm bikeři zabočili do Čertova žlebu a začalo pravé peklo. Po výjezdu z tohoto 5 kilometrů dlouhého úseku, už nikdo nepoznal, kdo s ním soupeří a z jakého je týmu. Početná čelní skupina z dlouhé trasy jela víceméně polovinu závodu pohromadě. Postupně se oddělovaly jednotlivé balíčky, které spolupracovaly a hlídaly se. K rozhodujícímu úniku z čelní skupiny došlo jeden kilometr před cílem, kde mírně cukli Jan Nesvadba z Expres cz Merida teamu Kolín s Michalem Bubílkem z Kellys Bikeranch teamu a mířili neohroženě k cíli. Vítěz předešlého ročníku Michal Bubílek hledal moment překvapení na předjetí, ale cíl se přiblížil velmi rychle a on již nestihl Jana Nesvadbu předjet.
Na krátké trase to po taktické stránce vypadalo velmi podobně jako na dlouhé. Rozdíl byl, že čelní skupinka 8 závodníků jela pohromadě až do cíle. Vyhrál Aleš Razím ze SUPERIOR CYKLOFIT CYCLING TEAMU, který využil znalosti dojezdu a nejlépe zabojoval na posledních metrech. Z žen na dlouhé trase byla nejrychlejší Hana Falcová z týmu Alltraining.cz a na krátké trase zvítězila Jana Žáčková z týmu BSK racing. Všichni závodníci se asi hodně těšili do cíle, kde se mohli zbavit špinavých a mokrých dresů, občerstvit se a při čekání na vyhlášení si sdělit všechny zážitky z trati. Kdo měl málo nasportováno, mohl se zahřát při vloženém závodě GOLD SPRINT na stacionárním kole. Po vyhlášení vítězů všech 17 kategorií a rozdání dresů pro nejrychlejší závodníky a závodnice, zakončila celou akci již tradiční tombola. Děkujeme všem, kteří závodili i pomáhali s organizací, všem sponzorům a partnerům.
Další zastávkou GALAXY SÉRIE je závod 7.5. v Tálíně, kam Vás všichni organizátoři GALAXY SÉRIE zvou a těší se na všechny závodníky.
Kompletní výsledky naleznete na www.galaxy-serie.cz/rs/vysledky-5/.

Comments are closed.