Home » Aktuální téma, MTB, Týmy & závodníci, Závody

Mistrovství Evropy MTB žáků a kadetů v Grazu

Submitted by on Neděle, 28 Srpen 2011No Comment

V rakouském Grazu se konalo premiérové mistrovství Evropy MTB žáků a kadetů. Jednalo se o speciální formát, kdy startovat mohla pouze tříčlenná družstva (dva chlapci a jedna dívka). Závodníci absolvovali několik MTB diciplín a hodnoceni byli jak individuálně a to i po každé disciplíně, tak i celkově jako družstva. Mistr Evropy pak vzešel z vítěze tohoto víceboje… REMERX CYCLING TEAM KOLÍN reprezentovalo družstvo ve složení Pavel Křížek, Lukáš Kunt a Dáda Březinová. Do reprezentačního výběru ČR byla zařazena Jana Czeczinkarová. Program zahájily úterní štafety, kdy dopoledne výborně zajel a šestou startovní pozici pro štafetu vyjel Lukáš Kunt v závodě na jeden okruh. Bohužel odpoledne už našim štěstí tolik nepřálo. Štafetu rozjížděl Pavel Křížek a do cíle svého úseku dojel téměř jako poslední, jelikož ho potkal nepříjemný defekt v podobě řetězu zaseknutého mezi kazetu a výplet a v depu se dlouho nemohlo podařit kolo zprovoznit. Dáda a Lukáš pak dojeli co se dalo, ale lépe než na 24. místo z celkového počtu 37 štafet to být už nemohlo. V dalších dnech pak už probíhaly pouze individuální závody. Ve středu to byla kombinace dopolení zručnosti a odpoledního XCO, které bylo startováno s handicapy nabranými v dopoledním programu, ve středu pak závod na jeden okruh, tzv. XC large a program zakončilo páteční klasické XCO s hromadným startem.

Nejvýraznějšího úspěchu dosáhla Dáda Březinová, která skvěle odjela čtvrteční XC large a ve spurtu zvítězila nad budoucí mistryní Evrpopy do 15 let! Celkově pak obsadila 10. místo. Ztrátu ze štafety dokázal výbornými výkony smazat i Lukáš Kunt, kterému v konečném hodnocení ME patří 17. příčka. Smolařem akce byl Pavel Křížek, který k defektu ze štafety přidal i přetržený řetěz z prvního závodu XCO… Celkově tedy obsadil až 55. místo. V hodnocení teamů obsadilo naše družstvo konečnou 13. pozici. Velmi dobře si vedla i Jana Czeczinkarová, která se stále zlepšujícími se výkony propracovala až na konečné 11. místo. V Grazu tedy měli naši nejmladší závodníci možnost porovnat se s evropskou konkurencí a i když se rozhodně neztratili a především děvčata ukázala výbornou výkonnost, zjistili, že je stále na čem pracovat…

Více informací o této akci včetně kompleních výsledků, fotografií a videí naleznete na www.bike09.at.