Home » Aktuální téma, Cyklokros, Foto, Závody

TOI TOI CUP ČESKÝ POHÁR mládeže v cyklokrosu zavítal do Náměště na Hané

Submitted by on Úterý, 23 Listopad 2021No Comment
Na 220 startujících závodníků zavítalo do malebného historického městyse Náměště na Hané, kdy první zmínky sahají až do roku 1141, kde hlavní dominantou je krásný ranně klasicistní zámek francouzského typu. V zámku si můžete prohlédnout vzácnou sbírku míšeňského porcelánu i expozici dětských historických kočárků.
Historie Náměšťského cyklokrosu je také dlouhosáhlá, a proto je tento cyklokros velice populárním závodem pro Olomouc a celý Olomoucký region. Za tradicí dnešního cyklokrosu stojí Roman Brandýs a jeho skvělý tým. Roman je pověstný i tím, že pod Kolarnou týmem vede i cyklistický kroužek pro ty nejmenší, kde zde jezdí až na 30 dětí. Roman říká, že bez přátel a kamarádů by tento závod nešel zorganizovat a samozřejmě také bez partnerů závodu. Pořádání závodů pro mládež a děti mu však dává velký smysl.
Nejpočetnější kategorie při sobotním cyklokrosu, kdy počasí mu rozhodně přálo, byla kategorie kadetů, kde bylo na startovní čáře 54 kadetů. Zde zvítězil Pavel ŠUMPÍK z týmu Jaroslav Kulhavy Cycling Team. Druhou nejpočetnější kategorií byli starší žáci, kde zvítězil domácí borec Jakub TESAŘÍK (MAPEI MERIDA KAŇKOVSKÝ). V kategorii kadetek zvítězila specializací více bajkerka Amálie GOTTWALDOVÁ (CP team), v juniorské kategorii pak byla nejrychlejší Karla NOVÁKOVÁ (Jaroslav Kulhavy Cycling Team). V juniorské kategorii závod postihl hned po startu hromadný pád, načež pak dominovalo trio závodníků z Kolínského týmu TUFO TEAM KOLÍN Patrik ČERNÝ, František HOJKA a Daniel RUBEŠ. Domácí závodník Jan Bittner se umístil na 14. místě. V ženách pak zvítězila Pavla Havlíková (LAWI junior team) před domácí Denisou BRAVENCOVOU (Cykloteam KOLARNA). V kategorii mužů dominoval jednoznačně český reprezentant Tomáš Paprstka před Timofejem Ivanovem (oba EXPRES CZ-TUFO TEAM KOLÍN) a třetím Janem Zatloukalem (NUTREND Specialized racing).
Pro doplnění výsledku, v kategorii mladších žaček zvítězila Sára ŠKUBALOVÁ (TUFO CZ OTROKOVICE), starší žákyně vyhrála Zuzka KRÁTKÁ (Bike Freaks Holice) a v mladších žácích byl vítězem Sebastian PŇOVSKÝ (Silvini team).
Na závod se přijela podívat i bratrská dvojce Alois a Josef Kaňkovští, kdy druhý jmenovaný měl v závodě kadetek svou dceru Nelu, která obsadila 18. místo opět v barvách domácího Olomouckého týmu MAPEI MERIDA KAŇKOVSKÝ.
Na závěr hejtman Josef Suchánek společně s dalšími hosty a paní starostkou pogratulovali vítězům a všem zúčastněnýma také pořadatelům za skvěle zvládnutou sportovní akci.