Home » Aktuální téma, Silniční cyklistika, Tour de France, Týmy & závodníci, Závody

Faria da Costa /Movistar Team/ vyhrál 8.etapu Tour de France

Submitted by on Neděle, 10 Červenec 2011No Comment

Portugalec Rui Faria da Costa se stal poprvé vítězem etapy na Tour de France.  Osmá etapa Tour měla být prvním ostřejším testem pro většinu favoritů, cíl etapy byl v Super-Besse Sancy, kde se očekávala změna ve žlutém trikotu.

Dlouhou dobu závodu jela vpředu menší skupinka jezdců, za níž se se ztrátou přibližně 4 minut pohybovalo hlavní pole. Do závěrečných 30ti kilometrů vydržela na čele už jen čtveřice ve složení Christophe Riblon (AG2R LaMondiale), Tejay Van Garderen (HTC-Highroad), Cyril Gautier (Team Europcar) a Portugalec Faria Da Costa.

Asi 6 kilometrů před cílem odjel z první skupiny Da Costa a dokázal udržet náskok až do cíle. V závěrečném kopci se dokázal vpředu udržet i Thor Hushovd, přijel do cíle na 16.pozici a udržel tak žlutý trikot do další etapy. S náskokem 12ti vteřin na druhého Gilberta vyhrál Da Costa, třetí dojel Cadel Evans.

Roman Kreuziger dojel se ztrátou přes 20 minut a doufá, že zdolá po pádech v předešlých dnech i nedělní eatpu, aby se dal v pondělí, kdy je na Tour volný den opět dohromady. Na výborném 5. místě dojel Slovák Peter Velits a celkově je 8. v průběžném pořadí. Dokazuje, že jeho 3. místo na Vueltě v loňském roce bylo příslibem pro další dobré umístění v etapových závodech.

Výsledky 8.etapy: Aigurande – Super-Besse Sancy (190 km)>