Home » Aktuální téma, Cestování, Foto

Propojme obce, města, kraje – Cyklostezky – vize 2030

Submitted by on Čtvrtek, 18 Únor 2021No Comment
Propojme obce, města, kraje – Cyklostezky – vize 2030

Dnes je doba „kovidová“ a slyšíme o této nemoci na každém rohu a je to pro spoustu lidí strašák, který ovlivňuje naše každodenní životy. Proto pohyb a sportování znamená zdraví, posílení imunity, snížení civilizačních chorob jako jsou například infarkt myokardu, cévní mozková příhoda, obezita, ale i deprese a další. Tím dochází ke zlepšení zdraví ve společnosti a uleví se i zdravotnickému systému. Pohyb a v našem případě jízda na kole, je ideální vyžití. Na kole se dá jezdit po silnici, cyklostezce, polní cestě atd. Cíl tohoto projektu je však o cyklostezkách.

‚Mottem by mělo být vyjet z domu na kole bezpečně do práce, na nákup, na výlet, do jiné části kraje“ a o propojenosti krajů: „CYKLOVIZE 2030“.

Na kole, koloběžce, elektrokole bezpečně v jakémkoliv věku, s rodinou, s dětmi, se všemi, kteří se rádi pohybují. Navíc síť cyklostezek nám nabízí v regionu a v kraji několik výhodných možností kromě bezpečnosti při cestě na výlet, do práce, na vyjížďce s dětmi také rozvoj cykloturismu, turismu v regionech vůbec, rozvoj a prezentaci regionálních produktů, propojenost regionů, návaznost cyklostezek, kdy lidé mohou tzv. od domu vyrazit z centra Olomouce do Jeseníků nebo přes další kraje třeba až do Vídně. Nejde však jen o Olomoucký kraj, kde nejen hejtman podporuje tuto vizi, ale i známé sportovní cyklistické osobnosti jako např. bývalý profesionál, Český reprezentant v silniční cyklistice Tomáš Konečný, který se zúčasnil řady závodů Grand Tour včetně Tour de France, zvítězil v etapě Vuelta a Espana a nyní je reprezentační trenér u Českého národního týmu v silniční cyklistice, a také Lada Usnulová Kozlíková (nejúspěšnější česká cyklistka, šestačtyřicetinásobná šampiónka České republiky, mistryně světa, vícemistryně světa a čtyřnásobná mistryně Evropy. Účastnice tří olympiád – Sydney, Atény a Peking. ) a další. Jde však i o všechny kraje, města, obce v celé České republice.

A jak se v tomto projektu můžete zapojit vy občané, cyklisté? Stačí jen maličkost. Obraťte se na své město/obec s dotazem: „Kolik kilometrů cyklostezek chcete zrealizovat do konce roku 2023 a případně kolik budou stát?“

 Informace prosím pošlete na info@dobramesta.cz

Údaje budou zveřejněné na webových stránkách www.citychangers.eu, v sekci cyklistika.

Projekty cyklostezek se dostanou do celkové databáze, díky které bude možné lépe prosazovat cyklostezky napříč krajem a celou Českou republikou. Nyní evidujeme celkem 309 projektů, díky kterým bychom vybudovali 475,9 km nových cyklostezek. Pojďte do toho s námi a budeme rádi, když každý z vás se k nám připojí.

https://www.citychangers.eu/statistika

Sběr podkladů chceme realizovat do 28. 2. 2021.

Michal Frantík

Leave your response!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also subscribe to these comments via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.