Home » Aktuální téma, Foto, Pozvánky k závodění, Silniční cyklistika, Závody

Tour de Brdy startují 3.října 2020 ve Strašicích

Submitted by on Pátek, 25 Září 2020No Comment
Tour de Brdy startují 3.října 2020 ve Strašicích

Tour de Brdy se jede v sobotu 3. října  jako veřejný cyklomaraton Roadcup – Galaxy Stevens série – Velká cena Strašic, který je vypsán pro 5 kategorií od kadetů/ juniorů, příchozí muže,  masters a ženy.

Roadcup závod startuje ve 12.10 minut po startu Elite a jede se jeden velký okruh v délce 67 km bez rozdílu použitých kol, takže mohu startovat i jezdci na horských  nebo gravel kolech. Vítěz je očekáván již ve 14 hodin a absolutní vítězové  si rozdělí 5000,- Kč.  Přihlášky pro Roadcup jsou on-line na https://www.sportsoft.cz/cs/zavod/overview/5431

Ve 12. hodin  odstartuje Český pohár v silniční cyklistice Škoda Cup na trati Tour de Brdy,

pojede cyklistický peloton v nejvyšší národní soutěži Škoda Cup pro kategorie muži Elite a U 23.

Na startu uvidíme mimo jiné kompletní českou špičku kontinentální týmy   Elkov Kasper team , Topforex Lappiere , Tufo Pardus Prostějov, Duklu Praha a pořádající AC Sparta Praha. Ze zahraničí je přihlášen Continentální tým Voster ATS jeden z nejlepších týmů z Polska a závodníci z Německa. Závodníci si na cenách rozdělí přes 40 000,- Kč. Cíl elitního závodu je očekáván v 15.30 ve Strašicích . Vítězství obhajuje biker Martin Stošek Vitalo Future, který vloni po sólovém úniku zvítězil nad čtyřnásobným vítězem Tomášem Kalojírosem AC SPARTA PRAHA .

Závod v délce 140 km se pojede po silnicích a zpevněných cestách v CHKO Brdy s celkovým převýšením 2245 m.  Trať závodu je na 3 okruzích.  Závodníci na prvním velkém okruhu vyjedou ze Strašic do Zaječova, kde začne první větší stoupání ze Zaječova na Vrch Hejlák s odbočkou vlevo  U Bílého křížku,  směrem na hrad Valdek. Před  silnicí k Valdeku je odbočka vpravo, kde začíná stoupání  na nejvyšší vrchTok po částečně kostkované silnici Aliance.  Za vrcholem je krátký kostkový sjezd, kde trasa U Bártova Dubu odbočuje  vlevo po silnici přes Borskou hájovnu směrem na Nepomuk. Před Nepomukem  je ostrá odbočka vpravo do kopce směrem na vrch Praha. Zde je 3 km dlouhý hřebenový úsek po šotolinové cestě k vysílači Praha. Následuje dlouhý sjezd na rozcestí k Třem Trubkám, kde se odbočí vlevo směrem na Padrťské rybníky přes vrch Kočka a sjezd alejí k hrázi Dolejšího padrťského rybníka. Za hrází odbočka vlevo na hráz Hořejšího padrťského rybníka, kde se odbočí vpravo  na druhý gravel  500 m úsek,  přes bývalou střelnici  směrem na  Palcíř vlevo nad obec Kolvín.

Nad Kolvínem je prudká odbočka vpravo na cestu Vlásenka, kde bude možnost ve stoupání zajistit celkem 3 x pevný bufet. Dále se pokračuje cestou Josefkou k loveckému zámečku. Od zámečku se podél Padřťského potoka sjede k mostu nad Strašice, kde  trasa 140 km odbočuje vpravo  a najíždí na druhý zkrácený okruh. Trasa druhého okruhu vede částečně po trase prvního okruhu, pouze odbočuje po 5 km na Pramenskou cestu přes vrch Hlava a pod vrcholem Tok se setká s trasou prvního okruhu směrem na Borskou hájovnu a dále po trase prvního okruhu. Třetí okruh začíná  po sjezdu cestou Josefka nad zámečkem vpravo a přes Tři Trubky a Kočku se naváže na trasu 1.a 2. okruhu. Po dojetí třetího okruhu u zámečku se pokračuje do cíle podél potoka do Strašic. Na okraji Strašic se odbočí vpravo a po kostkách je závěrečné stoupání směrem k cíli přes průmyslovou zónu.

Zveme všechny k návštěvě CHKO Brdy ať už aktivně na kole nebo při sledování této mimořádné sportovní akce.

Další info: www.galaxy-serie.cz

Těšíme se na shledanou

Za pořadatele AC SPARTA PRAHA cycling

Zdeněk Rubáš

Leave your response!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also subscribe to these comments via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.